23.10.2018 | 16:44

Про те, як вплинула реорганізація служби зайнятості на результативність роботи Черкаської обласної служби зайнятості та на які новації в діяльності слід чекати найближчим часом розповів директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. У своєму коментарі представнику журналістського проекту «Громадське телебаченняЧеркаси» директор відзначив, що на цей час на Черкащині завершилися реформаційні процеси служби зайнятості, в результаті чого 20 базових центрів зайнятості реорганізовано у відповідні філії, які приєднано до Черкаського обласного центру зайнятості; Черкаський, Уманський міські та Смілянський міськрайонний центри зайнятості залишилися юридичними особами.

«У новоутворених філіях робота спрямована на створення соціальної сервісної служби для клієнтів: роботодавцям – це якісний та швидкий добір кваліфікованих працівників, безробітним та шукачам роботи – сервісна підтримка сприяння їх зайнятості та розвитку професійної кар’єри. Завдяки передачі адміністративно-господарських функцій з базового на регіональний рівень, збільшилась чисельність працівників, які надають безпосередньо послуги клієнтам служби. Як результат відбувся ріст надходження вакансій та збільшення чисельності громадян, забезпечених легальною роботою», - підкреслив Григорій Дендемарченко.

Водночас він наголосив, що кількість вакансій, поданих роботодавцями, зросла порівняно з січнем-вереснем 2017 року на 7 % і становила понад 32,3 тис. вакансій (Україна  - 107,9 % до січня-вересня 2017 року). Також щоденно у базі даних обласної служби занятості налічується близько тисячі пропозицій роботи отриманих з різних джерел.

Рівень укомплектування вакансій в області вище, ніж в цілому по Україні і становить 88,7% (в середньому по Україні – 69,2%). За словами директора цьогоріч спостерігається зниження навантаження на одну вакансію. Так, якщо в попередні роки на одну вакансію претендувало більше двох осіб, то зараз співвідношення претендентів на роботу та пропозицій роботи значно зменшилося. У середньому на одну вакансію з початку року претендувало більше однієї особи. Заявлені роботодавцями вакансії укомплектовувалися досить оперативно, протягом п’яти календарних днів. Серед вакансій, що цього року пропонували роботодавці, середній розмір заробітної плати був не дуже високий та становив 4,3 тис. грн. При цьому майже у третини вакансій розмір заробітної плати був в межах мінімальної, дві третини вакансій пропонували заробітну плату від мінімальної до середньої по області, тобто в межах від 3 723 грн. до 7 610 грн. і лише 3,4 % вакансій мали розмір зарплати вище середньої по області.

За підсумками дев’яти місяців цього року вдалося забезпечити роботою понад 30 тисяч мешканців Черкащини, в тому числі шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю – 42 особам, з компенсацією роботодавцю єдиного соціального внеску – 322 особи.

Серед осіб, які отримали роботу більше ніж чверть становлять особи, які потребують додаткових гарантій соціального захисту, понад 40 % - це жінки, більше 50 % мешканці сільської місцевості, третина – молодь у віці до 35 років.

Діяльність служби зайнятості щодо громадян, які звертаються у пошуку роботи, організовується таким чином аби якнайшвидше скерувати людину до працевлаштування, підвищити її мотивацію до зайнятості. Серед осіб, які отримали роботу у поточному році, понад  45 % - в перші дні звернення до служби зайнятості. Це дозволяє в більш стислі терміни задовольнити кадрові потреби роботодавців.

Підсумовуючи розмову керівник Черкаського обласного центру зайнятості відзначив, що «Служба зайнятості завжди прагне вдосконалювати свою роботу і постійно знаходиться в пошуку найбільш ефективних методів для задоволення потреб клієнтів. 19 вересня поточного року Кабінет Міністрів України прийняв постанову „Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та припинення реєстрації безробітних, ведення обліку осіб, які шукають роботу” з урахуванням пропозицій Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової. Вже на початку жовтня в Києві відбулася робоча зустріч керівництва Міністерства соціальної політики України та Державної служби зайнятості (Центрального апарату) з представниками Міжнародної організації праці. Під час зустрічі було розглянуто можливість впровадження в службі зайнятості посад «кар’єрних радників». Із введенням цієї посади безробітні матимуть єдиного куратора, який відповідатиме за надання клієнту допомоги впродовж усього процесу пошуку роботи від реєстрації до працевлаштування. Строк введення в дію постанови та запуск інституту кар‘єрних радників заплановано на 1 січня 2019 року».

Довідково:

Відповідна постанова розроблена Міністерством соціальної політики на виконання завдань, передбачених Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року. Постановою буде змінено підходи до роботи Державної служби зайнятості, зокрема:

1. Впроваджено інститут кар’єрного радника, який дозволить забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості, якісне надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи.

2. Запроваджено у роботі служби зайнятості профілювання безробітних та шукачів роботи для оцінки можливості їх працевлаштування з урахуванням навичок, кваліфікацій та надання адресних послуг для повернення таких осіб на ринок праці.

3. Введено індивідуальні плани надання послуг та працевлаштування. Такий план буде спільною програмою дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, що міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ