09.12.2020 | 08:30

Протягом січня-листопада 2020 року роботодавці Черкаської області  поінформували обласну службу зайнятості про наявність  майже 29,2 тис. вакансій, що на 26% менше, ніж у січні-листопаді 2019 року.

За видами економічної діяльності: 30,7% вакансій пропонується у сільському господарстві, 15,8% на підприємствах та установах переробної промисловості, 12,1% - в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, представників найпростіших професій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед трактористів - машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв автотранспортних засобів, трактористів, дорожніх робітників, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання,  операторів лінії у виробництві харчової продукції, машиністів (кочегарів) та операторів котельної, слюсарів-ремонтників, швачок, електрогазозварників,  робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних та лісогосподарських роботах, оператори машинного доїння, тваринники, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів,  агрономів,  економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники, укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Відділ статистики та прогнозування ОЦЗ