13.02.2020 | 12:10

Олександр Михайлюк – смілянин, учасник бойових дій на сході України. У 2017 році повернувся додому, до мирного життя, і відразу розпочав шукати роботу. У минулому році звернувся до Смілянського міськрайонного центру зайнятості за допомогою.

Кар’єрна радниця пошукача роботи Антоніна Хоптинська, розповідає: «Ми провели профілювання. Тобто визначили можливості працевлаштування чоловіка: особисті, професійні характеристики та мотивацію. Чоловік за фахом тракторист. Мав певний досвід роботи, але йому потрібно було відновити свої навички. Він виявив бажання пройти стажування у фермерському господарстві».

Начальниця відділу активної підтримки безробітних Ольга Самарська зазначає: «Роботодавцям виплачується грошова компенсація, щоб ті були зацікавлені брати на подібне стажування, а згодом – і на роботу безробітних, які перебувають у нас на обліку. Наприклад, роботодавець Олександра Михайлюка уже почав отримувати компенсацію фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного соціального внеску. І отримуватиме ці кошти протягом року».

Сам Олександр Михайлюк відзначає: «Навчатися на тракториста я пішов ще після закінчення школи. Мені подобається ця робота, хоча з технікою буває по-різному. Стажувався я всього три дні, швидко все пригадав під час практики».

Нині чоловік працює за професією та виконує улюблену роботу.

Довідково: У минулому році 37 роботодавців Смілянщини працевлаштували на нові робочі місця 60 безробітних. Всього у 2019 році 70 роботодавців отримали 751 000 грн. компенсації фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Смілянський міськрайонний центр зайнятості