27.03.2019 | 07:40

Запорукою позитивного вирішення питань зайнятості населення є тісна співпраця служби зайнятості з роботодавцями.

Одним із ефективних методів щодо стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприяння служби зайнятості.

Показовим прикладом співпраці у цьому напрямку є партнерські відносини Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості з місцевим підприємцем Віктором Калініченко, який займається лісопильним та стругальним виробництвом. Свою господарську діяльність він розпочав ще у 2000 році.

Роботодавець постійно звертається до служби зайнятості з метою укомплектування вакансій. За роки співпраці, неодноразово, на замовлення працедавця фахівці районної служби зайнятості організовували професійне навчання безробітних шляхом стажування на робочому місці. Також, є успішні приклади працевлаштування безробітних громадян  на новостворені робочі місця з виплатою компенсації єдиного соціального внеску – двоє осіб з трьох сьогодні працюють на робочих місцях, що були створені у 2016 році.

У березні цього року ще двоє осіб з числа безробітних були працевлаштовані на нові робочі місця, за що Віктор Калініченко також отримав компенсацію.

«Фахівці Тальнівської районної філії постійно дбають про вдосконалення соціальних послуг роботодавцям та відкриті до співпраці, тому що впевнені – у співпраці є результат», - наголошує директор районної філії Світлана Савченко. 

Тальнівська районна філія ОЦЗ

Довідково: працюючи у напрямку задоволення кадрових потреб роботодавців, служба зайнятості пропонує різні форми співпраці:

- стажування безробітного на робочому місці для підвищення рівня кваліфікації майбутнього працівника, набуття ним практичних умінь та навичок;

- залучення безробітних до оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру для виконання тимчасової роботи;

- надання компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштування неконкурентоспроможних громадян та суб'єктам малого підприємництва за створені нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності для фінансової підтримки роботодавців та сприяння збільшенню кількості робочих місць;

- компенсація заробітної плати при працевлаштуванні осіб з числа внутрішньо переміщених для сприяння зайнятості ВПО.