14.08.2019 | 10:00

На базі комунального підприємства «Черкасиелектротранс» з 23 липня поточного року розпочалося професійне навчання 7 зареєстрованих безробітних в Черкаській обласній службі зайнятості, за професією «водій тролейбуса» з подальшим їх працевлаштуванням до роботодавця. З них виявили бажання здобути омріяний фах 3 жінки.

На цей час середня заробітна плата становить близько 10 тис. грн. Водії-новачки, що вже наприкінці цього року отримають посвідчення водія тролейбуса, сміливо можуть розраховувати на гідну оплату праці. Але саме від сумлінності та бажання працювати самих водіїв залежатиме якість надання послуг з перевезення міського населення. 

Співпраця обласної служби зайнятості з підприємством у напрямку підбору робітничих кадрів шляхом організації професійного навчання водіїв тролейбуса розпочалася ще з 2005 року. Протягом 2005-2006 років для КП «Черкасиелектротранс» було організовано професійне навчання 32 безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Навчання проходило в Черкаському навчально-курсовому комбінаті. 

Ще у травні 2017 року підприємство отримало самостійно ліцензію на право здійснення професійно-технічної освіти за професією «водій тролейбуса». Уже в грудні того ж року підприємство взяло участь у відборі навчальних закладів і підприємств для організації професійного навчання безробітних. За рішенням комісії КП «Черкасиелектротранс» пройшло відбір на проведення такого навчання та проживання безробітних громадян під час учбового процесу.

Уже протягом 2017-2018 років у зв’язку з відновленням діяльності еклектричного транспорту в місті виникла потреба в кадрах за професією «водій тролейбуса». Черкаський міський центр зайнятості запропонував укомплектувати існуючі вакансії за рахунок безробітних. У результаті чого на базі Навчально-курсового комбінату «Київпастранс» (м. Київ) закінчили навчання і працевлаштовані на підприємство за набутою професією 13 осіб.

З вересня минулого року на базі КП «Черкасиелектротранс» організовано професійне навчання 9 зареєстрованих безробітних за професією «водій тролейбуса» з подальшим їх працевлаштуванням до роботодавця.

За останні п’ять років від підприємства надійшло 277 вакансій, з них 144 вакансії укомплектовано за сприяння обласної служби зайнятості за такими професіями як: електрозварник, муляр, економіст, озеленювач, машиніст насосних установок, слюсар аварійно-відбудовних робіт, оператор на решітці, бетоняр, штукатур, майстер, технік, інженер з технічного нагляду та інші.

Враховуючи постійну потребу у водіях тролейбусного парку, за останні чотири роки за направленням Черкаського міського центру зайнятості пройшли професійне навчання 28 осіб.

Водії тролейбуса працюють 8-годинний робочий день. Праця водія двозмінна відповідно до графіка: 2 дні роботи в першу зміну, 3-й - вихідний, 2 дні роботи в другу зміну, 3-й вихідний. Для успішного оволодіння професією водія тролейбуса необхідні знання з таких шкільних предметів, як фізика, математика, хімія і електроніка. Також водій тролейбуса повинен мати гарний зір, слух та пам’ять, повинен вміти логічно мислити, бути спостережливою, дисциплінованою, відповідальною людиною, сумлінно виконувати службові обов’язки та суворо дотримуватися правил дорожнього руху. А досвідчені представники підприємства із задоволенням допоможуть молодим фахівцям оволодіти професійними якостями та здобути необхідний досвід.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ