26.02.2021 | 14:40

Станом на 1 лютого 2021 року послуги обласної служби зайнятості отримували 44,3 тис. громадян, з них 24,5 тис. осіб мали статус безробітного, що на 21,5% більше, ніж на відповідну дату минулого року. Допомогу по безробіттю отримували 21,4 тис. осіб.

У січні 2021 року за сприяння обласної служби  зайнятості 88 безробітних   проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості становила 13 осіб.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 281 особу. Серед  видів громадських робіт: благоустрій територій, впорядкування місць поховань, супровід людей з інвалідністю по зору, допомога сім’ям учасників АТО/ООС, роботи на об’єктах соціальної сфери, відбудова історичних пам’яток тощо.

 

За статтю: у загальній кількості зареєстрованих безробітних, чоловіки становили – 12,1 тис. осіб (або 49,4%), жінки – 12,4 тис. осіб (або 50,6%).

За віковими групами: 28,2% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28,1% – у віці від 35 до 44 років; 29,6% – у віці від 45 до 55 років; 14,1% – понад 55 років.

За освітою: 41,5% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 42,1% – професійно-технічну, 16,4% – загальну середню освіту.

За видами    економічної     діяльності: серед зареєстрованих безробітних 31,8% раніше були зайняті у сільському, лісовому та рибному господарстві; 14,5% – у  сфері  торгівлі; 11,7%  – у переробній  промисловості; 10,5% – у державному управлінні, обороні.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають працівники:

  • з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 23,6% (водій, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, оператор заправних станцій, оператор/машиніст котельної, тракторист, дорожній робітник, водій навантажувача, токар);
  • сфери торгівлі та послуг – 15,8% (продавець, кухар, охоронник, молодша медична сестра, бармен, офіціант);
  • службовці та керівники – 12,1% (директор підприємства, менеджер із збуту, головний бухгалтер, начальник відділу, завідувач складу, керуючий магазином);
  • найпростіших професій – 14,7% (підсобний робітник, прибиральник, сторож, комірник, укладальник-пакувальник, кухонний робітник, двірник, робітник з благоустрою);
  • фахівці – 8,1% (бухгалтер, сестра медична, представник торговельний, вихователь, фармацевт, інспектор з кадрів, диспетчер).

Станом на 1 лютого 2021 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості становила 720 одиниць, що на 33,5% менше, ніж на відповідну дату минулого року.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (23,3%), оптової та роздрібної торгівлі (13,2%), у сфері державного управління (12,5%) та на транспорті (8,2%).

У професійному розрізі, найбільше вакансій подано для працевлаштування:

  • 18,8% кваліфікованих робітників з інструментом (швачка, електромонтер, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, монтер колії, муляр, маляр, робітник з комплексного обслуговування й ремонту, пекар);
  • 16,1% робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водій, водій тролейбуса, водій трамвая, токар, оператор заправних станцій, тракторист,
  • машиніст екскаватора, оператор (машиніст) котельної, фрезерувальник, водій навантажувача дорожній робітник);
  • 13,6% професіоналів (провізор, спеціаліст державної служби, вчитель, вихователь, інспектор, інженер, лікар, керівник музичний, економіст, практичний психолог);
  • 11,9% працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронник, поліцейській, помічник вихователя, соціальний робітник, перукар, офіціант, бармен);
  • 11,3% фахівців (сестра медична, бухгалтер, фармацевт, фельдшер, електрик, майстер виробничого навчання, механік, технік, електромеханік, мерчендайзер);
  • 10,8% керівників, менеджерів (головний бухгалтер, менеджер із збуту, начальник відділу, майстер, начальник відділу поштового зв’язку).
  • 9,3% некваліфікованих працівників (підсобний робітник, робітник з комплексного прибирання будинків, двірник, прибиральник службових приміщень, вантажник, сторож, комірник, укладальник-пакувальник, кухонний робітник).

Суттєвим залишається дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Станом на 1 лютого 2021 року, в середньому по Черкаській області, на одне вільне робоче місце претендувало 34 безробітних (на  1  лютого 2020  року – 19 осіб).                  

Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед кваліфікованих робітників сільського, лісового та рибного господарств (на 1 вакансію претендувало 124 особи), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування (на 1 вакансію претендувало 50 осіб), працівників сфери торгівлі та послуг (на 1 вакансію претендувало 45 осіб), службовців  та   керівників (на 1 вакансію претендувало 38 осіб), технічних службовців (на 1 вакансію претендувало 26 осіб).

Відділ статистики та прогнозування ОЦЗ