оп
07.12.2018 | 10:49

Відомо багато прикладів успішних людей з особливими потребами, які незважаючи на труднощі і перешкоди, досягали бажаного і не здавалися. Серед таких є життєва історія Дмитра Снігура, жителя села Родниківка. У травні 2018  року чоловік звернувся до Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості за допомогою  у працевлаштуванні. Перебуваючи на обліку, Дмитро отримав весь спектр послуг, передбачений для цієї категорії громадян. Після однієї з консультацій фахівця з профорієнтації, молодий чоловік прийняв рішення підвищити свою кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на виробництві за професією бляхар. Успішно зарекомендувавши себе, як здібний працівник, вже наприкінці літа Дмитро був працевлаштований до місцевого підприємця  Євгена Величко.

Окремої уваги заслуговує життєва історія Олександра Коваля, який у січні поточного року звернувся до Черкаської районної філії обласного центру зайнятості. Більше десяти років Олександр пропрацював в органах внутрішніх справ, приймав участь в бойових діях на Сході країни та був звільнений зі служби через стан здоров’я. Отримавши 2 групу інвалідності, чоловік працювати за своєю професією вже не мав можливості, тому розпочав пошук роботи. Фахівці служби зайнятості  враховуючи психоемоційний стан Олександра запропонували  йому соціальний супровід при працевлаштуванні за підходом кейс-менеджмент. У рамках соціального супроводу Олександр отримав комплекс послуг з професійної орієнтації із залученням фахівців громадської організації «Черкаський правозахисний центр». Ознайомившись з успішними історіями у започаткуванні бізнес-ідей інших учасників АТО, чоловік вирішив реалізувати свої знання і професійний досвід та відкрив офіс з надання правової допомоги громадянам. Пройшовши короткотермінове навчання на курсах «Підприємництво та бізнес-планування» Олександр успішно захистив бізнес-план та отримав одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Показовим є також приклад уманчанина  Віталія Кудрявцева, який нещодавно, після втрати роботи, звернувся до Уманської районної філії обласного центру зайнятості. Чоловік, маючи групу інвалідності, працював охоронником, вантажником, слюсарем-ремонтником. Останнім часом Віталій самостійно розпочав пошук роботи, але зрозумів, що потребує професійної допомоги, тому звернувся до фахівців філії. Активна життєва позиція чоловіка, його бажання працювати, навички, набуті на семінарах з техніки пошуку роботи, відвідування ярмарків вакансій дали позитивний результат – його працевлаштовано до Уманської районної лікарні охоронником. Віталій задоволений, що знайшов роботу, що його влаштовує, в першу чергу, за станом здоров’я: «Я працюю і це головне, відчуваю себе корисним  суспільству, знаходжусь серед колег та виконую свої обов’язки не гірше, ніж інші працівники».

Колишні безробітні з особливими потребами Леся Левченко та Людмила Мізіна з м. Ватутіне завдяки бажанню перемагати, оптимізму та цілеспрямованості на шляху до своєї мети, а також фаховій допомозі фахівців Ватутінської міської філії обласного центру зайнятості вже понад шість місяців професійно себе реалізовують. Леся працює в товаристві з обмеженою відповідальністю «Комбінат баранкових виробів», Людмила – на  підприємстві «Древекс».

Задля сприяння зайнятості осіб з інвалідністю, днями, у Смілянському міськрайонному центрі зайнятості відбувся ярмарок вакансій за участю представників підприємств ТОВ «Кондитерська фабрика «Меркурій» та  ТОВ «Завод Смілянська Хлодня». 29 шукачам роботи були запропоновані вакантні посади: карамельника та охоронця. Бажаючі, які зацікавилися пропозиціями роботодавців, домовилися про проведення індивідуальної співбесіди на підприємствах.

Також з початку поточного року 11 безробітних черкащан з інвалідністю виявили бажання започаткувати власний бізнес і їм одноразово виплачено допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Так, наприклад, черкащани – Максим реалізував себе в сфері перевезення людей в таксі, Михайло та Олександр відкрили власні бюро з надання юридичних послуг, Олександр у сфері транспорту організував вантажні перевезення, Євгеній започаткував бізнес з різки металу та виготовлення металевих виробів на продаж, Олександр відкрив магазин з продажу елітних сортів чаю, христинівчанка Вікторія відкрила масажний кабінет, житель Чорнобаївщини Віталій відкрив стоматологічний кабінет та мешканець Корсунщини Максим зайнявся шиномонтажем автомобілів на базі особисто створеної станції технічного обслуговування тощо.

Якщо, сьогодні, перед Вами закриваються одні двері, завтра обов’язково відкриються нові і життя заграє новими барвами.

Смілянський міськрайонний центр зайнятості,

Ватутінська міська, Уманська, Черкаська районні філії ОЦЗ,

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ