оп
13.12.2018 | 16:42

«Кожна людина хоче знайти себе у такому складному і непередбачуваному житті. Саме вибір професії є одним з найважливіших рішень молоді, яка обирає для себе не лише основне заняття, вид діяльності, але і коло спілкування, стиль життя. Проведення профорієнтаційних заходів із школярами сприяє активізації та розширенню знань про різноманітний світ професій, ознайомленню з сучасними потребами та перспективами ринку праці, правилами вибору професії, а також формуванню відповідального ставлення до планування професійної кар’єри та успішної самореалізації молодого покоління», – переконана директор Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Тетяна Кондратенко.

Так, нещодавно в рамках акції «Випускник 2019» в Єрківській ЗОШ для 37 учнів 8-х класів проведено профорієнтаційний урок «Перед вибором майбутньої професії».

У ході заняття провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський увагу дітей акцентував на необхідності самостійної роботи щодо пізнання власних індивідуально-психологічних якостей, фізичних можливостей, особливостей темпераменту, як основи вдалого вибору професії. Також він розповів про використання програмно-апаратного комплексу «Профорієнтаційний термінал» і самостійне тестування в системі «Моя професія: консультаційна мережа».

Для того щоб максимально зацікавити учнів розмаїттям професій, фахівцем з профорієнтації було наочно презентовано широкий вибір спеціальностей, що будуть актуальними і перспективними в недалекому майбутньому. Також головна увага була зосереджена на формулі вибору професії «Хочу - можу - треба». Де «Хочу» – означає бажання, цікавість, прагнення, «Можу» – здібності, таланти та стан здоров'я, а «Треба» – стан ринку праці, перспективи та соціально-економічний розвиток району.

Під час заходу школярі склали формулу вдалого вибору професії, обговорили основні правила і помилки, що виникають у випускників під час вибору професії, переглянули анімаційні відеоролики профорієнтаційного спрямування. Всі бажаючі пройшли тестування щодо сфери професійної діяльності.

Також представник районної філії розповів молоді про ситуацію на ринку праці Катеринопільщини, професії, які є затребуваними в регіоні, та перспективи працевлаштування у різних галузях економіки.

Молодь взяла активну участь в обговоренні питань, будувала плани на майбутнє. Кожен учень отримав буклети, які містять узагальнену інформацію про презентовані навчальні заклади, де можна здобути обрану професію чи спеціальність.

Катеринопільська районна філія ОЦЗ