08.08.2018 | 12:10

Загальна декларація прав людини проголошує: «Ніхто не повинен знаходитися в рабстві або підневільному стані; рабство і работоргівля забороняються у всіх її випадках». Здавалося б, таке явище відсутнє в сучасному цивілізованому суспільстві. Тим не менше, і сьогодні в усьому світі поширені випадки використання людей для економічної та інших видів експлуатації. З метою привернення уваги до проблем сучасного рабства та поширення інформації щодо небезпечних ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми, 30 липня визнано як Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Щороку обласна служба зайнятості  активно долучається до проведення інформаційно-просвітницьких заходів з даної нагоди.

В області було проведено заходи щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці. Головною метою семінарів було підвищення рівня поінформованості громадян про проблему торгівлі людьми, розкриття переваг легального працевлаштування, застереження від шахрайства при працевлаштуванні та ознайомлення із негативними наслідками нелегальної трудової міграції. Всього в рамках даної акції проведено понад 50 відповідних заходів, у яких взяли участь майже 900 осіб.

В усіх центрах зайнятості та філіях Черкаського обласного центру зайнятості пройшли семінари «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», на яких обговорювалися причини виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для сім’ї, особистості, суспільства. Учасників повідомили про найвідоміші шахрайські схеми, які використовують злочинці та їх посередники. Присутні на заходах дізналися про те, на що потрібно звертати увагу при виїзді за кордон з метою працевлаштування, де можна перевірити інформацію про посередницькі структури, куди звертатися у разі виникнення питань тощо.

У Золотоніській міськрайонній філії  31 липня на одному з засідань клубу для безробітних «Знаю. Вмію. Можу» також було розглянуто та обговорено поняття торгівлі людьми. В ході заходу присутніх ознайомлено з формами та методами вербування, експлуатації людини, небезпечними стереотипами та реаліями, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном. Особливу увагу звернуто на ризики нелегальної тіньової зайнятості. Наголошено, що трудові відносини між роботодавцем та працівником повинні будуватися на законодавчій основі, адже лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.

23 липня на базі профільного наметового табору «Юний моряк» Черкаським обласним та Черкаським міським центрами зайнятості був проведений профорієнтаційний захід «Подорожуємо професійним світом безпечно» для 55 учнів комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Вулкан». Захід  відбувся за підтримки Управління у справах, сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА, а також за участі Управління патрульної поліції в Черкаській області, Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  Благодійної організації «Від серця до серця».

Також 26 липня фахівцями Драбівської районної філії був проведений виїзний профорієнтацій захід для 30 учнів 5-9 класів, які перебувають у дитячому відпочинковому таборі «Небесний Серафим». До проведення заходу долучилися представники відділу у справах сім’ї та молоді РДА та сектору превенції Драбівського відділення поліції.

Черкаська обласна служба зайнятості взяла активну участь і в інформаційній акції «Лабіринт можливостей». Так, 30 липня на Соборній площі у  центрі Черкас мешканцям та гостям міста розповідали про безпечний перетин кордону, легальне працевлаштування, їхні права та соціальний захист. Окрім представників державних установ та громадських організацій, консультації надавали і фахівці Черкаського обласного, міського центрів зайнятості та Черкаської районної філії. Від них бажаючі могли дізнатися про можливості працевлаштування на підприємствах міста, області та всієї країни, в тому числі, шляхом проходження професійного навчання, відкриття власної справи.

В обласній службі зайнятості на постійній основі діє система заходів щодо попередження неврегульованої зовнішньої трудової міграції та протидії торгівлі людьми, які орієнтовані на співпрацю з соціальними партнерами, забезпечення наповнення інформаційного простору центрів зайнятості та філій відповідними інформаційними матеріалами, а головне - проведення інформаційно-просвітницької роботи з клієнтами служби зайнятості. 

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ