25.04.2018 | 08:41

«На сьогодні малий бізнес є соціально-економічним підґрунтям, без якого не може стало розвиватися будь-яка європейська держава. Малий бізнес багато в чому визначає темпи економічного зростання країни. Але основна його функція, яка є надзвичайно важливою – соціальна, це створення нових робочих місць та забезпечення самозайнятості населення. Так, минулого року за фінансової підтримки Черкаської обласної служби зайнятості започаткували власну справу 58 осіб. Найбільш поширеними видами підприємницької діяльності на Черкащині є: торгівля – 44 %, сільське господарство – 3 %, переробна промисловість – 5 %, транспорт та зв’язок, інформаційна та телекомунікаційна сфери, професійна та технічна діяльність по 8 %.

Велика увага приділяється інформуванню та професійній підготовці майбутніх підприємців. Широким попитом користується організація навчання безробітних основам підприємництва. Направленню на навчання на курси служби зайнятості передує відповідна профорієнтаційна робота, тестування та визначення безробітними бізнес-ідеї, що є основою написання якісного бізнес-плану.

Звісна річ, що ведення бізнесу потребує не лише знань, а й певного підприємницького хисту. Не всі, хто оформив підприємницьку діяльність залишаються конкурентоздатними в бізнес-середовищі. Але як свідчать статистичні дані понад 80 % продовжують  розвивати власний бізнес. Для підтвердження цього можу навести такі показники: із числа підприємців, які раніше, за фінансової підтримки служби зайнятості, започаткували власну справу та продовжують свою діяльність станом на початок 2018 року 57 % займаються бізнесом понад 5 років, 21 % - від трьох до п’яти років, 11 % - від двох до трьох років і 9 % - менше двох років.

Тому, молоді підприємці-початківці в службі зайнятості можуть отримати консультації з різних питань щодо організації та провадження підприємницької діяльності.

У рамках модернізації послуг служби зайнятості та орієнтації на європейський рівень у Черкаському, Уманському міських та Смілянському міськрайонному  центрах зайнятості працюють консалтингові центри з безкоштовної підтримки підприємців-початківців. У минулому році до консалтингових центрів звернулися 1 730 підприємців для отримання консультацій».

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ