09.10.2019 | 12:54

Попри сучасні технології – електронну пошту, мобільні телефони, – коли здавалося б, ніхто не надсилає й не очікує телеграми, не пише паперових листів та не підписує листівок – праця листонош досі затребувана. Особливо це стосується літніх людей з невисокими статками, які донині підтримують зв’язок зі світом завдяки посередництву листонош. Саме вони не лише доставляють періодику та кореспонденцію адресатам, а й розносять пенсії, а разом з тим і навідують пристарілих і одиноких, для яких такі візити є можливістю поспілкуватися.

Робота листонош досить відповідальна та важка, тому що окрім того, що просто занести кореспонденцію чи пенсію додому, необхідно насамперед, бути комунікабельним та терплячим, адже спілкування відбувається з людьми різного віку та характеру. Рівень престижності роботи визначається повагою, з якою ставляться до її  виконавця люди. Також надзвичайно важливі й суто індивідуальні риси кожної конкретної людини, яка працює на цій посаді. Окрім професіоналізму, сумлінності і відданості своїй справі, величезне значення мають її загальний рівень освіти і культури, тактовність. Актуальними залишаються і такі деталі, як зовнішній вигляд, одяг, постава, вміння триматись, адже кожний такий працівник це обличчя підприємства.

З метою доукомплектування кадрами місцеві відділення поштового зв’язку Черкащини, у поточному році від Черкаської дирекції АТ «Укрпошта» до обласної служби зайнятості надійшло 357 вакансій, з них 285 вакансій укомплектовано. Що стосується безробітних громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких налічувалось 705 осіб. На сьогоднішній день на обліку в обласній службі зайнятості перебуває 223 таких безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив 4-5 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ