Питання щодо соціально-економічного розвитку Черкащини, реалізації Стратегії розвитку регіону та соціального захисту, професійної підготовки і перепідготовки демобілізованих учасників антитерористичної операції обговорено, днями, на спільному засіданні Центру допомоги учасникам АТО і Координаційної ради учасників АТО та засіданні колегії обласної державної адміністрації. Заходи проходили за участю керівництва ОДА, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, голів райдержадміністрацій, міських голів та представників Центру допомоги учасникам АТО. Від служби зайнятості участь у заходах взяв директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.
Аналізуючи ситуацію в області голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко відмітив, що в економіці Черкащини спостерігається позитивна динаміка, яка утримується ще з минулого року. За комплексною рейтинговою оцінкою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Черкащина в 2016 році посіла сьоме місце серед областей.
«Реалізація всіх планів вимагає спільних зусиль. Реформа децентралізації дала нам необхідні фінансові можливості. Резерви для наповнення бюджетів також є. Треба активніше займатися питаннями детінізації економіки та легалізації зарплат», - наголосив Юрій Ткаченко.
В результаті активного обговорення вищевказаних питань учасники засідань окреслили своє бачення та план подальших дій щодо вирішення даної проблематики.
Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко про стан ринку праці Черкащини в січні-квітні 2017 року та соціальний захист демобілізованих учасників антитерористичної операції:
«З початку 2017 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 47,4 тис. осіб, в т.ч. 33,3 тис. безробітних громадян, що становить 86,3 % до відповідного періоду минулого року.
З початку року в базі даних обласної служби зайнятості налічувалося майже 15 тис. вакансій, які надійшли від роботодавців. Порівняно з 2016 роком, надходження вакансій від роботодавців до центрів зайнятості області зросло на 6,7 %.
За допомогою центрів зайнятості області, отримали роботу 13,3 тис. осіб, у тому числі 8,1 тис. зареєстрованих безробітних, з яких третина належала до соціально вразливих категорій населення, включаючи внутрішньо переміщених громадян (45 осіб) та учасників АТО (298 осіб). Рівень працевлаштування безробітних становив 26 %, що вище ніж в середньому по Україні (25,6 %).
Протягом року для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці понад 4,5 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, серед них 159 колишніх учасників АТО. Навчання здійснювалося під конкретні замовлення роботодавців. Рівень працевлаштування безробітних відразу після проходження професійного навчання по області становив 86,2 % (в середньому по Україні – 82,7%). Інвестиції в розвиток людського капіталу області шляхом фінансування навчальних програм для безробітних склали 1,2 млн. грн.
Так, серед безробітних, які знайшли роботу та започаткували власну справу за рахунок отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово – 14 осіб, з них 13 – учасники АТО та 1 особа з числа переселенців. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 184 безробітних.
У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь майже 5 тис. осіб. Також цією послугою скористалося 148 колишніх демобілізованих. Питома вага осіб, які були залучені до цього виду робіт, в цілому по області, становила 14,9 % до загальної чисельності безробітних (в середньому по Україні – 13%). Із коштів Фонду на організацію громадських робіт було профінансовано 2,4 млн. грн.
Станом на 1 травня 2017 року в центрах зайнятості області перебувало на обліку 19,2 тис. безробітних громадян, що на 2,4 тис. осіб менше, ніж на відповідну дату минулого року.
У разі звернення військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення АТО, службою зайнятості надається повний спектр соціальних послуг – правова допомога у вигляді інформування та консультування, щодо змісту їх прав і державних гарантій з питань працевлаштування, отримання статусу безробітного та допомоги по безробіттю.
До кожного військовослужбовця застосовується індивідуальний підхід, проводяться зустрічі та заходи служби зайнятості із залученням представників влади, волонтерів, закладів освіти та охорони здоров’я, інших державних та громадських організацій.
Безробітні, з числа демобілізованих військовослужбовців, залучаються до тематичних семінарів та тренінгів з сучасними методиками, що спрямовані на їх соціальну адаптацію до ринку праці, підвищення кваліфікації або опанування іншою професією, зайняття підприємницькою діяльністю.
Для підвищення поінформованості учасників АТО про послуги державної служби зайнятості у всіх військових комісаріатах Черкащини розміщено інформаційні матеріали. Досягнуто домовленості про оперативне інформування центрів зайнятості щодо демобілізованих військових, які потребують сприяння у працевлаштуванні.