Надання психологічної підтримки демобілізованим учасникам антитерористичної операції є пріоритетним завданням сьогодення. Служба зайнятості, в свою чергу, бере активну участь в підтримці таких осіб у їх якомога швидшій соціальній адаптації до мирного життя. При зверненні до центрів зайнятості жодна особа даної категорії не залишається без уваги. До таких клієнтів застосовується індивідуальний підхід, їх залучають до індивідуальних профконсультаційних послуг та запрошують на семінари, тренінги з техніки пошуку роботи, а також на заходи цільового призначення.
З метою сприяння розширенню можливостей надання всебічної допомоги учасникам антитерористичної операції обласним центром зайнятості укладено 7 угод про співпрацю з соціальними партнерами, зокрема, з Громадською організацією «Волонтер Черкащини», спільно з якою в 2016 році було проведено ряд заходів.
Так, в лютому-березні поточного року стартувала програма ГО «Волонтер Черкащини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» по професійній, психологічній та юридичній підтримці демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей, в реалізації якої взяла участь Черкаська обласна служба зайнятості.
В рамках програми було створено мобільну групу з психологів та юристів, які провели спільно з фахівцями центрів зайнятості навчальні психологічно-правові семінари, круглі соли, тренінги, інформаційні семінари для військовослужбовців та учасників АТО, індивідуальні консультації з учасниками АТО та членами їх сімей, працівниками держустанов та волонтерами в 16 містах і районних центрах Черкаської області. Такою допомогою загалом скористалися 250 осіб, з яких 213 - це учасники АТО.
У проведенні заходів взяли участь представники ГО «Волонтер Черкащини», фахівці служби зайнятості, представники органів місцевого самоврядування, військових комісаріатів, місцевих спілок воїнів АТО, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадських організацій, депутати місцевих рад, роботодавці та інші зацікавлені особи.
В ході заходів обговорювався цілий ряд питань, які потребують невідкладного вирішення. Зокрема, це і юридична підтримка учасників АТО та їх родин, професійна підготовка та працевлаштування, соціальна адаптація до мирного життя. В результаті проведеної роботи учасники АТО та члени їх сімей отримали кваліфіковану психологічну підтримку, всебічну допомогу у вирішенні даних питань та сформували подальші плани дій.
Одним із таких заходів був навчальний тренінг на тему: «Працевлаштування: успішний пошук роботи та орієнтація на ринку праці», який був проведений 10 лютого 2016 року, за організаційної підтримки спеціалістів Черкаського обласного та міського центрів зайнятості, в рамках Проекту "Воїну - гідна праця", що реалізується ГО "Центр зайнятості Вільних людей" у партнерстві з ГО «Волонтер Черкащини», на який були запрошені безробітні Черкаського міського центру зайнятості, які є учасниками АТО.
Черкаська служба зайнятості не зупиняється на досягнутих результатах та активно надає послуги всім учасникам АТО, що звертаються за допомогою у пошуку роботи, адже працевлаштування і зайнятість – надважливі умови у психологічній та соціальній реабілітації учасників АТО.