09.11.2017 | 17:11

Про послуги служби зайнятості, її реорганізацію, інноваційні підходи в роботі служби, створення нових робочих місць, організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, а також ряд інших, не менш важливих питань з соціально-економічного життя громади, йшлося під час робочої зустрічі директора Черкаського обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка з головою Шполянської міської об’єднаної територіальної громади Сергієм Кравченком. До обговорення спільних питань долучився і в. о. директора районного центру зайнятості Ігор Мусюра.

Шполянська міська об’єднана територіальна громада утворилася в січні цього року об’єднанням двох населених пунктів – міста Шпола і села Кримки, а вже влітку до громади приєдналося село Скотареве. Населення громади на цей час  складає 18 329 осіб.

В ході ділової розмови обговорювалися проблемні питання громади та шляхи їх вирішення. Директор обласного центру зайнятості розповів про реорганізацію служби, її послуги та новітні підходи в роботі. «На сьогодні служба зайнятості є сервісною установою, виконує соціальну функцію, надаючи допомогу людям, і завжди відкрита до співпраці. Для роботодавців ми пропонуємо широкий спектр послуг щодо підбору персоналу, не зупиняємось на традиційних формах роботи, а впроваджуємо нові механізми самопрезентації, як роботодавців так і по шукачів роботи. Ці послуги в он-лайн режимі – це використання відеорезюме, відеовакансій, презентацій роботодавців та співбесід за допомогою скайп-зв’язку, для тих, хто шукає місце роботи або ж пропонує його. Тому саме в діалозі із соціальними партнерами, роботодавцями ми зможемо напрацювати дійсно нові аспекти подальшої співпраці, що в результаті допоможе роботодавцю отримати кваліфікованого співробітника, а безробітним – стабільну роботу», - наголосив Григорій Дендемарченко. Також він додав, що на цей час вже впроваджено інноваційний сервіс для населення – «електронна черга» для безробітних, тобто сервіс, за допомогою якого кожен бажаючий може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатися на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

Водночас директор відзначив, що протягом 2016-2017 років роботодавцями територіальної громади, а це ПРаТ «Шполянський завод продтоварів», сільськогосподарські товариства «Відродження», «Маяк-агро», ПраТ «Лебединський насінневий завод», Група компаній «ЛНЗ», СПОП «Агро-Прогрес», СТОВ «Лан», ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі», ФГ «Ольвія», Шполянська центральна районна лікарня та місцеві підприємці Анатолій Рябоконь, Павло Мальчик та інші, із заявлених ними 1 333 вакансій за сприяння служби зайнятості укомплектовано всі, тобто на 100 відсотків забезпечено потребу у кваліфікованих кадрах.

За словами Сергія Кравченка рівень зайнятості працездатного населення в громаді достатньо високий, що пояснюється недорогою нерухомістю, а отже бажанням молоді працювати саме на Шполянщині.

Одним із актуальних питань, яке розглядалося на зустрічі було питання щодо легалізації зайнятості населення громади. Керівниками було відзначено, що саме легалізація робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є підґрунтям для поліпшення добробуту населення.

Окрема увага під час зустрічі була приділена організації громадських та сезонних робіт: «У 2016-2017 роках до участі у оплачуваних громадських роботах у громаді було залучено близько 300 осіб та використано коштів на суму 481 тис. грн. Таким чином, у кожного безробітного з’явився шанс отримати не лише додаткову матеріальну підтримку, але й внести свій внесок у розвиток і добробут свого населеного пункту», - відзначив голова громади.

Особливе значення Григорій Дендемарченко приділив і питанню щодо підвищення професійного рівня безробітних та задоволенню потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах, що являється однією з дієвих традиційних послуг служби зайнятості.

Між сторонами було досягнуто ряд домовленостей щодо координації спільних зусиль з проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівцями районного центру зайнятості серед населення громади.

У свою чергу в. о. директора районного центру зайнятості Ігор Мусюра наголосив, що в умовах загострення проблеми працевлаштування набуває великого значення питання щодо правильного вибору професії, з урахуванням не тільки побажань людини, її здібностей та потреб ринку праці. Саме тому, сьогодні важливо і проведення планомірної, постійної профорієнтаційної роботи в районі із шкільною молоддю.

Наприкінці розмови Сергій Кравченко підсумував: «Найближчим часом нашу громаду хочемо зробити європейською адміністративною одиницею, а запорукою цьому може бути відповідальний підхід до своєї роботи, а також спільна злагоджена співпраця між сільською радою, її виконавчими органами, жителями громади, керівниками підприємств, організацій та установ, що дозволить підтримувати добробут та процвітання громади».

Обласна служба зайнятості готова сприяти у вирішені питань зайнятості мешканців громади та розвитку інфраструктури території.