оп
19.03.2019 | 07:40

Черкаська обласна служба зайнятості традиційно, щороку навесні, проводить профорієнтаційну акцію «Випускник», що спрямована допомогти школярам визначитись з майбутньою професійною діяльністю.

У рамках акції центри зайнятості та філії Черкаського обласного центру зайнятості проводять для учнів випускних класів, батьків та освітян професіографічні екскурсії, методичні семінари, профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи, засідання клубів, КВК, КВЕСТи тощо.

Щоб школярі не долали десятки кілометрів для участі у тому чи іншому заході, фахівці служби зайнятості використовують в своїй роботі сучасні технології, зокрема Skype-зв’язок.

Так, днями за сприяння Корсунь-Шевченківської районної філії Черкаського обласного центру для старшокласників Стеблівської загальноосвітньої школи було проведено он-лайн презентацію Черкаського державного бізнес-коледжу. Така форма спілкування дозволяє учням, які мешкають у віддалених районах задати нагальні питання безпосередньо представникам навчальних закладів і, що не менш важливо - суттєво заощадити час і гроші батьків.

Відкрила захід фахівець з питань зайнятості Наталія Самойленко, яка відзначила, що: «В у мовах сьогодення варто звертати увагу не на престижність професії, а на її затребуваність на ринку праці, а також слід поставити перед собою чітку мету, яку реально досягнути найближчим часом. Поступово, ви оволодієте ключовими професійними навиками у закладі освіти і тоді вже від вас буде залежати, як ви їх проявите на своїй першій роботі».

Під час відеозустрічі старшокласники ознайомилися з переліком спеціальностей, які можливо здобути в коледжі, умовами вступу та навчання, матеріальною базою, можливостями отримання практичного досвіду та подальшого працевлаштування. Освітяни пропонували не лише якісну освіту, а й заохочували дітей цікавим дозвіллям. На базі закладу освіти функціонують такі спортивні секції, як: баскетбол, волейбол, міні-футбол та настільний теніс.

Проведення он-лайн зустрічей сприяє формуванню усвідомленого підходу до вибору навчального закладу і, відповідно – до майбутньої професії.

Ще один цікавай профорієнтаційний захід для 20 учнів 9-го класу Катеринопільського навчально-виховного комплексу № 1 було проведено фахівцями Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості спільно з працівниками центральної районної бібліотеки.

Особливо цікавою для школярів була інформація про перспективні професії, пов’язані з розвитком робототехніки, ІТ-технологій, генної інженерії тощо.

Провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський звернув увагу школярів на те, що навіть такі традиційні професії, як тракторист, токар та водій автотранспортних засобів в сучасному світі зазнають суттєвих змін і трансформацій. Розвиток науково-технічного прогресу зумовлює удосконалення існуючих та виникнення нових професій у різних галузях економіки.

Юнакам та дівчатам дуже сподобався перегляд відеороликів про професії майбутнього, відомих людей та їх професійний шлях.

На завершення зустрічі з школярами Олександр Палубінський ознайомив молодь з сучасним онлайн-сервісом «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». У результаті - 11 школярів виявили бажання пройти віддалене тестування, використовуючи електронний сервіс служби зайнятості.

                                                                  Катеринопільська, Корсунь-Шевченківська районні філії ОЦЗ