оп
22.03.2019 | 08:40

З метою ознайомлення школярів з тонкощами такої важливої професії як пожежник, фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості організували професіографічну екскурсію до Державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України в Черкаській області для  учнів 10-х класів місцевої загальноосвітньої школи № 1.

Під час екскурсії представники пожежно-рятувальної частини розповіли школярам про специфіку роботи пожежника-рятувальника, показали сучасну пожежну техніку та обладнання, що використовуються під час гасіння пожеж та при подоланні різноманітних надзвичайних ситуацій, ознайомили з умовами праці.

Особливо цікавою для учнів виявилася розповідь  командира відділення Вадима Литвина про надзвичайні ситуації, під час яких рятувальники вживали відповідні заходи, щоб врятувати людські життя. «Професія рятувальника – одна з найбільш небезпечних, відповідальних та важливих. Обирають її люди, які не лише через професійний обов’язок, а і за покликом серця, завжди готові прийти на допомогу, інколи, навіть ризикуючи власним життям», - наголосив командир.

Під час відвідування гаража з пожежно-рятувальними автомобілями, учні стали свідками реагування рятувальних загонів на сигнал тривоги та побачили роботу вогнеборців в дії.

Завдяки спілкуванню з пожежниками-рятувальниками діти отримали більш ґрунтовні знання про правила запобігання пожежам та поведінку під час виникнення надзвичайної ситуації, зрозуміли, що професія вогнеборця вимагає активних, рішучих дій та готовності завжди прийти на допомогу людям.

«Проведення професіографічних екскурсій має неабияке значення для старшокласників, адже для них, на сьогодні, є досить актуальним питання вибору майбутнього фаху. Ці знання допоможуть учням краще зорієнтуватись у великому світі професій та обрати власний професійний шлях», - відзначила директор міськрайонного центру зайнятості Тетяна Сумська.

Смілянський МРЦЗ