25.04.2018 | 08:00

З метою формування відповідального ставлення до планування професійної кар’єри, інформування про розмаїття спеціальностей і основні правила вибору професії фахівцями Смілянського міськрайонного центру зайнятості протягом березня-квітня поточного року проведено профорієнтаційний КВЕСТ «Моя професія». Участь в інтелектуально-розвиваючих заходах взяли понад 70 старшокласників загальноосвітніх шкіл № 6, № 12 та навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I ступеня-гімназія ім. Сенатора». До заходів долучилися і педагоги навчальних закладів.

У ході п’яти поетапних навчально-пізнавальних завдань на теми «Контент», «Ресурс», «Вибір», «Дебют» та «План» учнівська молодь розширила власні знання про світ професійної праці, навчальні заклади, під час проведення тестування визначила сфери діяльності. Фахівцями центру зайнятості також було презентовано послуги служби для молоді, організовано професіографічні екскурсії для школярів на місцеве підприємство ТОВ «Меблі «Лівс».

Під час розвиваючого заходу, школярі, об’єднавшись в групи і команди за допомогою інтернет-ресурсів та інших інформаційних джерел, зібрали різноманітну інформацію про професії, запропоновані спеціалістами центрів. Також учні, опанувавши елементарні навики ораторського мистецтва та озброївшись отриманою інформацією від спеціалістів,  ознайомилися з професіограмою професії. Фахівці розповіли про основні фактори, які впливають на професійний вибір особистості та можливі помилки під час самовизначення.

«Наша спільна робота з молоддю в ігровій формі сприяла тому, що учні з великою цікавістю та ентузіазмом включилися в інтерактив. Всі разом ми описали професії за їх різновидом діяльності, з’ясували кваліфікаційні вимоги до них, пригадали відповідні професійні свята та розглянули можливості працевлаштування за тією чи іншою спеціальністю», - відзначила директор міськрайонного центру зайнятості Тетяна Сумська.

Наприкінці заходів школярі підсумували: «Якщо є бажання отримати цікаву і гідно оплачувану роботу в найближчому майбутньому – потрібно визначити правильно пріоритети вже сьогодні, а працювати над їх досягненням – вже зараз!».

Смілянський МРЦЗ