21.12.2019 | 11:00

Своє професійне свято 22 грудня відзначають українські дипломати. День працівників дипломатичної служби встановлено згідно з Указом Президента України від 21 листопада 2005 року і відзначається щорічно в цей день.

Дипломатія — це щось на межі алхімії та квантової фізики. Алхімік і фізик постійно роздумують над правилами взаємодії хімічних та фізичних елементів у пошуках безсмертя, філософського каменю та надможливостей світу і людини. Дипломат роздумує над правилами взаємодії міжнародних гравців у пошуках вічного миру, процвітання та надможливостей держави чи міжнародної організації, яку він представляє.

Щоб стати дипломатом, потрібно закінчити заклад вищої освіти. Можна також здобувати фах історика, філолога чи юриста і паралельно брати участь у конкурсах, що оголошує Міністерство закордонних справ України.

Кандидату потрібно мати мінімум – ступінь магістра та володіти знаннями щонайменше двох іноземних мов. Якщо кандидат знає одну з рідкісних мов, це буде великою перевагою, наприклад, арабську, китайську, японську, тайську, урду тощо.

Також має бути базове уявлення про зовнішню політику, міжнародні відносини. Але найголовніше – має бути відповідний характер. Це – людина комунікабельна, цілеспрямована, яка вміє дуже швидко реагувати на виклики.

Професіоналізм, порядність і патріотизм – три основні фундаменти для успішного розвитку професійної діяльності дипломата.

До обласної служби зайнятості з метою пошуку роботи досить часто звертаються фахівці з юридичною освітою. Працівники служби допомагають їм зорієнтуватися в ситуації на регіональному ринку праці та проводять відповідну роботу щодо ефективного кар’єрного супроводу.

Так, наприклад, у цьому році до обласної служби зайнятості за допомогою у пошуку роботи за професіями інспектора з організації захисту секретної інформації та фахівця із організації захисту інформації з обмеженим доступом звернулося 5 осіб.

Довідково:

Дипломатичними посадами згідно Закону України «Про дипломатичну службу» є такі посади:

1) Державний секретар Міністерства закордонних справ України;

2) Надзвичайний і Повноважний Посол України;

3) Надзвичайний і Повноважний Посол України з резиденцією в Києві;

4) Постійний представник України при міжнародній організації;

5) Представник України при міжнародній організації;

6) Глава Місії України при міжнародній організації;

7) Генеральний консул України;

8) заступник Постійного представника України при міжнародній організації;

9) заступник Представника України при міжнародній організації;

10) заступник Глави Місії України при міжнародній організації;

11) радник-посланник;

12) Посол з особливих доручень;

13) дипломатичний радник;

14) Консул України;

15) Представник Міністерства закордонних справ України на території України;

16) радник;

17) консул у консульській установі України;

18) перший секретар;

19) другий секретар;

20) віце-консул у консульській установі України;

21) третій секретар;

22) консульський агент у консульській установі України;

23) аташе.

Дипломатичними посадами є також посади керівників структурних підрозділів апарату Міністерства закордонних справ України, утворених для забезпечення виконання завдань та функцій Міністерства закордонних справ України із забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин, та їх заступників.

Дипломатичні службовці займають дипломатичні посади на постійній основі або за контрактом у випадках, визначених цим Законом.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ