10.01.2020 | 08:00

Реформування економіки в Україні згідно європейських стандартів неможливе без реформування в сфері професійної підготовки кадрів.

Сьогодення вимагає від фахівців служби зайнятості посилити увагу до потреб роботодавців, оскільки саме вони створюють нові робочі місця, забезпечують економічне зростання нашої держави.

Зусилля  служби зайнятості  спрямовані на активізацію та налагодження конструктивної співпраці з роботодавцями щодо забезпечення їх кваліфікованими кадрами, ефективного розподілу робочої сили на ринку праці.       

Найважливішим джерелом інформації для визначення напрямів підготовки кадрів є замовлення роботодавців. Адже роботодавці – одні із основних партнерів у реалізації державної політики зайнятості. Їм пропонується широкий спектр різноманітних соціальних послуг, серед яких: підбір необхідного персоналу, зокрема з використанням психодіагностичних методик, професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних під конкретне замовлення, у тому числі в  Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Так, з початку минулого року Корсунь-Шевченківською  районною філією Черкаського обласного центру зайнятості були  організовані курси цільового призначення для  185 безробітних за такими напрямами: «Безпека  праці при виробництві цукру», «Особливості  в технологіях  та охорона праці при виготовленні цегли», «Спеціальне навчання та щорічна  перевірка знань з питань охорони праці  для машиністів (кочегарів) котельні».

Під час навчання слухачі мали можливість вивчити:

  • вимоги до обладнання та матеріалів, що використовуються при виробництві цукру, до приміщень цукрового виробництва,  до засобів колективного та індивідуального захисту  від небезпечних і шкідливих  виробничих чинників на об’єктах цукрового виробництва;  
  • характеристику  сировини та матеріалів, що використовуються у виробництві цегли, методи пресування та випалення  цегли;
  • будову нових типів парових та водогрійних котлів, нові типи топкового обладнання, нові установки водопідготовки котельні, нові види допоміжного обладнання котельні, нові види контрольно-вимірювального обладнання і автоматики безпеки в котельні, експлуатацію котельних установок, аварійні ситуації та несправності котлів і устаткування котельні, а також  охорону праці та багато інших питань, які цікавили безробітних.
  •  Професійне навчання здійснювалося відповідно до навчальних планів та програм, що відповідають вимогам роботодавця, враховуючи попередній досвід, наявні знання та уміння безробітних.

Отже, завдяки професійному навчанню, як активній формі сприяння зайнятості, безробітні громадяни мають змогу підвищувати свою конкурентоспроможність на ринку праці, а служба  зайнятості – оперативно реагувати на потреби роботодавців у кваліфікованих    кадрах.  

Відділ організації профнавчання ОЦЗ