06.04.2018 | 08:15

«Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих працівників з професійною освітою», - під таким девізом на базі Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій відбулося засідання «круглого столу» на тему «Бізнес і освіта» - запорука розвитку професійної освіти».

Захід проходив за участю першого заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталія Коваля, представників управління освіти і науки обласної державної адміністрації, служби зайнятості, керівників підприємств будівельного напрямку та директорів навчальних закладів Черкащини, які здійснюють підготовку робітничих кадрів в галузі будівництва. Від служби зайнятості участь у заході взяли начальник відділу організації профнавчання Черкаського обласного центру зайнятості Віктор Стрілець та директор Черкаського районного центру зайнятості Олександр Гриценко.

Учасники «круглого столу» обговорили питання щодо підготовки кваліфікованих робітників та поліпшення матеріально-технічної бази в межах тристоронньої співпраці: влади – освітян –  підприємців.

«Поступово створюємо новий освітній простір для учнів Черкащини  з відповідним обладнанням та методами навчання, насамперед для того, аби зацікавити. І це надзвичайно важливо – як для учнів, так і самих викладачів. Нині будівельна галузь стрімко розвивається, й відповідно зростає попит на робітничі професії. Відтак у наших пріоритетах – розвиток професійної освіти. З цією метою плануємо спрямувати 28 млн. грн. з обласного бюджету на заклади профтехосвіти – для створення сучасних лабораторій, зокрема й навчально-практичних центрів, де учні зможуть отримувати навики на модернізованому обладнанні. Наше завдання сьогодні – навчити молодих людей фахових умінь, щоб вони, завершивши навчання  в закладі, були працевлаштовані на робочі місця, і водночас – створити максимально комфортні умови для підприємців, які б мали змогу платити гідну зарплатню своїм працівникам. А в останніх натомість був стимул працювати в Україні, а не за кордоном», - наголосив Віталій Коваль.

Директор навчального закладу Валентина Молоцило розповіла, що, на сьогодні училище тісно співпрацює з приватними підприємствами та компаніями, представники яких не лише забезпечують заклад необхідними для практичних робіт матеріалами, а й залучають учнів до практики на їхніх виробництвах. Але найперші свої професійні навики самі ж учні набувають  особисто, в проектних Центрах начального закладу, де здійснюють ремонтні роботи. Вона переконана, що без такої практики не можливо дати учню необхідну базу.

Водночас учасники засідання обговорили питання щодо потреби сучасного обладнання професійних закладів регіону, оновлення кваліфікаційних характеристик викладачів, розширення напрямків та стимули до подальшого  працевлаштування випускників. Також учні та викладачі закладу для присутніх організували професійні майстер-класи.

Довідково:

Обласна служба зайнятості вже понад 20 років тісно співпрацює з Черкаським вищим професійним училищем будівельних технологій щодо організації професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців. Так, минулого року на базі училища 70 осіб за направленням служби зайнятості здійснювали підвищення кваліфікації безробітних громадян. На цей час навчальний заклад здійснює підготовку кадрів за такими будівельними професіями як: штукатур, монтажник системи утеплення будівель, електрозварник ручного зварювання, бетоняр, тесляр, верстатник деревообробних верстатів, муляр та лицювальник-плиточник, які користуються сталим попитом серед роботодавців Черкащини.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ