05.06.2020 | 09:10

День працівників водного господарства – професійне свято України. Відзначається щорічно у першу неділю червня.

Щоденно кожна людина споживаючи воду відчуває результати їхньої праці. Кожна галузь економіки потребує надійного водопостачання та належного функціонування водогосподарських об’єктів.

Вода є основою життя людини. Його працівники – справжні королі стихії. Вони направляють воду туди, де вона потрібна, висушують там, де її забагато. Також вони стежать за справною роботою водопроводів, завдяки їм у наших оселях є вода. До того ж, працівники водного господарства піклуються про розподіл води у водосховищах, каналах та ставках.

Але це далеко не всі турботи працівників водного господарства. Саме вони стежать за справною роботою близько 3 400 км українських водопроводів. Завдяки їм в наших кранах є вода, працює каналізація, а промислові підприємства можуть використовувати воду для виробничих потреб.

Головним регулятором водного сектору господарства України є Державне агентство водних ресурсів. Воно безпосередньо займається питаннями використання, збереження та відновлення водних ресурсів держави.

Водне господарство України тісно пов’язане з усіма галузями народного господарства і впливає на розвиток і розміщення продуктивних сил.

Спільними зусиллями водогосподарників здійснюється єдина технічна політика, впроваджуються нові досягнення науки та техніки, а також здійснюються заходи, пов’язані із запобіганням шкідливої дії вод і ліквідацією її наслідків, включаючи протипаводковий захист сільських населених пунктів.

Важливою водогосподарською проблемою є також захист територій, що знаходяться під загрозою паводків і підтоплення.

Попит на спеціалістів з’явився, коли трагічні паводки примусили не лише ліквідовувати їх наслідки, але й замислитися над можливістю майбутніх стихій. Закономірно, що потреба у фахівцях, здатних розуміти поведінку річок, потенціал водойм, зросла.

Спеціальні знання у цій роботі завжди затребувані. Хоча б тому, що інженер-водогосподарник здатен працювати і в інших галузях, а от інженер іншого профілю, який не знає специфіки галузі, у водогосподарстві працювати не зможе. Зрештою, допоки існують водні ресурси, доти і будуть потрібні ці спеціалісти.

Так, наприклад, у минулому році до Черкаської обласної служби зайнятості надійшла 131 вакансія відповідних фахівців, за 5 місяців поточного року – 30 таких пропозицій, 20 з яких укомплектовано за сприяння обласної служби зайнятості.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ