У Черкасах стартував Проєкт «Норвегія-Україна» Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему», що покликаний сприяти підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці, соціальній адаптації та створенню власного бізнесу військовослужбовцями та членами їх сімей. Реалізують Проєкт ГО «МЕЖА.ЮА» та Черкаський державний технологічний університет.
У співпраці із обласною службою зайнятості, сформовано першу групу слухачів, які готові приступити до навчання на безкоштовному курсі «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу».
Учора в Черкаському державному технологічному університеті відбулося офіційне відкриття весіннього семестру Проєкту «Норвегія-Україна».
Відповідно до грантової угоди Міжнародного фонду соціальної адаптації й ГО «МЕЖА.ЮА», проєкт повністю фінансує влада Норвегії.
Як повідомив президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов, для групи з 25 осіб на три місяці передбачено 240 тисяч гривень.
Під час виступу Володимир Рубцов також зазначив, що: «Учасники курсу – це люди, які мають практичний досвід роботи і служби. Як правило, до викладання залучають додаткових спеціалістів – тих, хто має практичний досвід роботи, приміром, у консалтингових центрах, у тренінгових компаніях і бізнесі. Із багатьох кандидатів відбирають тих, хто по-справжньому мотивований і готовий пройти такий інтенсивний курс, хоче зробити щось справді важливе й відкрити власну успішну справу».
Водночас, президент Міжнародного фонду соціальної адаптації відмітив, що організатори проєкту вбачають надійних партнерів серед представників обласної служби зайнятості, фондів, підприємців та університету.
У вітальному слові директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко зауважив, що: «У прагненні допомогти учасникам бойових дій, фахівці обласної служби зайнятості використовують ефективні методики та підходи. Одним із напрямків є сприяння започаткуванню власної справи. У співпраці із соціальними партнерами, ми завжди підтримуємо проєкти, що сприяють працевлаштуванню населення. Тому, долучившись до реалізації цього Проєкту, переконаний, що професійна перепідготовка військовослужбовців сприятиме їх успішній професійній самореалізації та відкриє нові можливості у процесі адаптації до мирного життя».
За словами представника ГО «МЕЖА.ЮА» Олександра Тимошенка, на Черкащині програму впроваджують уперше цьогоріч – у Черкаському державному технологічному університеті та в Уманському університеті садівництва.
До конструктиву вже залучено понад 40 абітурієнтів, з якими зараз проводять заключне тестування.
Довідково: у 2020 році послугами обласної служби зайнятості скористалися 1166 військовослужбовців. За сприяння обласної служби зайнятості роботу отримали 268 учасників АТО (ООС). Одноразово допомогу на відкриття власної справи отримали 6 військовослужбовців. Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців, професійне навчання за направленням обласної служби зайнятості проходили 41 учасник АТО (ООС), зокрема 4 особи з інвалідністю.
Сектор інформаційної роботи ОЦЗ