07.11.2019 | 13:00

Міністерством освіти і науки України оголошено проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine.

Міжнародний рух World Skills International — це найбільше у світі змагання з професійної майстерності серед учнів, студентів профтехзакладів та закладів вищої освіти, молодих робітників у віці від 18 до 22 років. 

6 листопада в Департаменті освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації відбулося засідання Організаційного комітету першого етапу конкурсу в 2019-2020 роках у Черкаській області.

Від обласної служби зайнятості у засіданні взяли участь директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, начальник відділу організації профнавчання Віктор Стрілець та начальник відділу організації профорієнтації Алла Баранцова.

У ході зустрічі було обговорено та затверджено План підготовки та проведення першого етапу конкурсу.

Планом передбачено забезпечення та проведення обласною службою зайнятості заходів для учнівської та студентської молоді щодо їх професійного розвитку та побудови кар’єри. Зокрема, ознайомлення молоді з провідними роботодавцями Черкащини, проведення експрес-діагностики та надання консультацій щодо працевлаштування.

Під час засідання Григорій Дендемарченко відзначив, що: ««На сьогодні одним із головних завдань, що постає перед службою зайнятості, є збереження та примноження напрацювань щодо співпраці з роботодавцями та освітніми закладами заради вирішення питань ефективної зайнятості молодих людей. Адже саме молоде покоління є рушійною силою розвитку майбутнього країни. Для Черкащини, як і для країни в цілому, важливо зберегти трудовий потенціал молоді, сприяти їх успішній реалізації та гідним умовам праці. Оскільки трудові міграційні процеси, виїзд за кордон можуть негативно позначитися на забезпеченні кадрами вітчизняних роботодавців».

За словами Григорія Дендемарченка, проведення відповідного конкурсу допоможе не лише впровадженню в систему вітчизняної професійної освіти кращих міжнародних досягнень, а й сприятиме підвищенню рівня профорієнтації молоді, престижності робітничих професій та професійної освіти. Для майбутніх фахівців, це нагода зарекомендувати себе потенційним роботодавцям та отримати квиток у професійне майбутнє. 

Довідково: Конкурс проводиться у Європі та світі кожні два роки. Змагання проводяться у формі конкурсу професійної майстерності, де учасник повинен продемонструвати всі свої навички за певну кількість часу та виконати ряд практичних завдань. У діяльності організації беруть участь 74 країни. На сьогоднішній день це найбільше змагання з подібних в світі.

Перший, відбірковий етап, проводитиме місцева влада. Тоді як проведенням другого —  фінального туру —  опікуватимуться організатори, а саме Міністерство освіти і  науки, Інститут модернізації змісту освіти та Федерація роботодавців. Під час кожного туру учасники показуватимуть вміння працювати з професійним обладнанням, творчо та креативно вирішувати завдання, дотримуватися правил безпеки тощо.

Варто наголосити, що цьогоріч у конкурсі з'явилося більше напрямів.

Оцінюватись будуть такі конпетенції:

 • перукарське мистецтво;
 • технології моди;
 • зварювальні роботи;
 • електромонтажні роботи;
 • кладка цегли;
 • експлуатація дорожньо-будівельної техніки;
 • слюсарні роботи;
 • кондитерське мистецтво;
 • кулінарне мистецтво;
 • роботи на верстатах ЧПУ;
 • токарні роботи;
 • мехатроніка.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ