03.05.2019 | 13:22

Сьогодні своє професійне свято відзначають ті, хто приносить в наше життя радість. Ласунами, безумовно не народжуються, ними стають і все завдяки майстрам кулінарного мистецтва – кондитерам. Саме їм під силу створювати шедеври з бісквіту, крему і ніжного безе.

В Україні і, зокрема, на Черкащині, професія кондитера надзвичайно популярна і затребувана. Окрім спеціалізованих курсів, всі бажаючі мають можливість отримати освіту в училищах або технікумах. Проте свою професію кондитери освоюють все життя, тому що отримати диплом недостатньо. Окрім досвіду, необхідно володіти ще нестримною фантазією, відмінним естетичним смаком і схильністю до творчості, щоб радувати любителів солодкого всілякими десертами та печивом. Також у кондитерів обов'язково повинні бути уява, хороший загальний інтелект, добре розвинені дотик та нюх, координація рухів рук, високі показники концентрації та добре розвинена довготривала пам’ять.

За ступенем важкості та напруженості професія кондитера відноситься до професій середнього рівня фізичного навантаження. Ця професія передбачає як ручну, так і механізовану роботу за допомогою автоматичних приладів та устаткування. Кондитер у роботі має освоїти багато прийомів та видів основних та підсобних робіт. Тому такий працівник має бути швидкий, зібраний, акуратний та уважний.

Усі працівники сфери громадського харчування зобов’язані досконало знати і неухильно дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог, вимог охорони праці та техніки безпеки, організації виробництва кулінарної та кондитерської продукції, усіх аспектів технології приготування кондитерських виробів.

Незважаючи на те, що кондитер користується встановленими рецептами страв, він може вносити до них зміни в залежності від якості сировини і контингенту споживачів. Тому творчість кондитера здатна задовольнити не лише гастрономічні, а й естетичні та культурні смаки сучасної людини.

На сьогодні фах кондитера на Черкащині можна опанувати в Черкаському вищому професійному училищі, у якому нині навчається близько 500 учнів. Найпопулярнішою спеціальністю навчального закладу є кондитер. Опанувати її можна після 9 та 11 класів. Цю спеціальність ще інтегрують із кухарем, пекарем та офіціантом. Учні мають всі умови, щоб опанувати професію кондитера – є кондитерська майстерня з усім необхідним обладнанням та пекарський цех, де випікають пиріжки та здобу.

За словами очільниці навчального закладу Алли Азізової, спеціалісти кондитери нині затребувані, тому учнів запрошують на практику, і часто вони лишаються на тих же підприємствах і працювати.

«Коли учні потрапляють на практику, чітко розуміють, що повинні закріпитися на виробництві, адже воно може стати потенційним місцем роботи. Ми ж стараємося допомогти своїм підопічним знайти роботу. Якщо ж не вийшло закріпитися на місці проходження практики, підшукуємо інші варіанти. До того ж замовлень від підприємств маємо достатньо. 90 % випускників залишаються працювати на підприємствах міста та області, де забезпечуються робочими місцями згідно з отриманою професією. Близько 10 % випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах», − прокоментувала Алла Азізова.

Професія кондитера важка, але одночасно цікава, вона приносить людині велике моральне задоволення та дає можливість займатися індивідуальною трудовою діяльністю на підприємствах, в ресторанах, кафе.

З початку 2019 року від роботодавців Черкащини надійшло 17 вакансій кондитера, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 10 вакансій. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила три календарні дні. 

У переважній більшості вакансії кондитера надходили від ПАТ «Азот», ТОВ «Умань Хліб Трейд», підприємців Валентини Ляшко, Вікторії Прощук, Олександра Кирноса, Ігоря Ласкавого та інших.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких у поточному році було 82 особи. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 60 таких безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить від 5 до 7 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ