12.05.2020 | 10:05

Про роботу служби зайнятості у дистанційному режимі, комунікацію з клієнтами, фінансову підтримку від держави та тенденції на ринку праці розповіла глядачам обласного телебачення в прямому ефірі програми «Ранок на «UA: Черкаси» заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Коментуючи актуальні питання серед шукачів роботи, Марина Сорокіна наголосила, що вже два місяці прийом документів від клієнтів, у тому числі для фіксації наміру клієнта бути зареєстрованим як безробітним, здійснюється засобами електронного зв’язку або через скриньки для прийому кореспонденції, що розміщені у кожному центрі зайнятості. Потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю. Бланки заяв можна отримати на офіційних сайтах Державної служби зайнятості або Черкаського обласного центру зайнятості. Вона підкреслила, що опрацювання документів проходить щоденно, за результатами чого з громадянином зв’язується фахівець центру зайнятості, який спеціалізується на питанні, що цікавить. Водночас, упродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати, в обов’язковому порядку, оригінали всіх необхідних документів. Марина Сорокіна також звернула увагу, що громадяни України, які повертаються з-за кордону реєструються в центрах зайнятості на загальних підставах.

Також у роботі з клієнтами допомагають сучасні комунікаційні технології та електронні сервіси, що стали особливо актуальними у період карантину. На сайті Черкаського обласного центру зайнятості можна скористатися сервісом електронного кабінету як безробітним, так і роботодавцям. Останні мають можливість подавати звітність через електронний кабінет. Водночас, служба зайнятості може запропонувати окрім електронних кабінетів і сервіси, які будуть не тільки цікавими але й корисними. Це, насамперед, безкоштовна інтернет-платформа державної служби зайнятості «Профорієнтація та розвиток кар’єри», «Моя професія: консультаційна мережа» та «Освітній портал державної служби зайнятості». За її словами. саме освітній сервіс допоможе звичайному користувачу або фахівцю служби зайнятості розвинути особисті навички, необхідні для вдалого працевлаштування та отримати нові компетенції.

«У період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи. Тому одне з найважливіших для служби завдання – знайти достойну роботу кожному громадянину та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві. З урахуванням розвитку складної епідеміологічної ситуації в країні обласна служби зайнятості продовжує дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, пропонувати їм роботу та проводити попередні узгодження з роботодавцями щодо кандидатів на вакансію. Окрім того, пошук роботи громадяни можуть здійснювати самостійно через вебсайт державної служби зайнятості. Зокрема, в Черкаській області, незважаючи на введення карантинних заходів, працевлаштування безробітних відбувається. Так, за термін дії карантину, за направленням служби зайнятості, роботу отримали 3 285 безробітних, що в півтора рази менше, ніж за відповідний період минулого року, тоді було працевлаштовано 5,2 тис. безробітних», - прокоментувала заступниця директора.

Серед затребуваних фахівців на ринку праці Черкащини працівники сільського та лісового господарства, а саме, трактористи та робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва. Це пов’язано з проведенням весняних сільськогосподарських робіт. Також спостерігається попит серед роботодавців на продавців продовольчих товарів, кухарів, швачок, водіїв, підсобних робітників, лікарів, медичних сестер, бухгалтерів, електромонтерів та інженерів. Станом на 1 травня поточного року в Черкаській обласній службі зайнятості залишаються актуальними 859 вакансій, що на третину менше, ніж на цю дату торік.

Одним із вагомих нововведень, на сьогодні, за словами Марини Сорокіної є прийняття на державному рівні законодавчих актів, якими передбачена підтримка роботодавців і працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19. Законом закріплено право на допомогу по частковому безробіттю для застрахованих осіб, з якими роботодавець оформив трудові відносини. На сьогодні по 28-и роботодавцях з Черкащини вже сформовані відповідні пакети документів та обласною службою зайнятості прийнято позитивні рішення щодо надання, найближчим часом, фінансової допомоги для понад 800 працівників. Це підприємства, які провадять свою діяльність на території міст Черкаси, Сміла, Канів, Золотоноша, Умань та Черкаського району.

Програму можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=QVigIMxHtUM&list=UUfqG7UO3h4ZaO-vPQ3Xskig&index=19&fbclid=IwAR3d8bILNoHlaeOuVShnnIVMK5WFwfqITYJCbw1bHtukGeQV5fvR5LWW2l8

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ