Щороку, на початку березня, обласна служба зайнятості проводить акцію «Роль жінки в суспільстві», під час якої фахівці організовують відповідні семінари, засідання клубів, тренінги, майстер-класи тощо.
Мета заходів – створити умови для самореалізації жінки, як особистості, допомогти їй в саморозвитку, підвищити мотивацію до працевлаштування, а інколи, просто - підтримати добрим словом.
Так, в рамках акції в Жашківській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості було проведено семінар для жінок з числа безробітних на тему: «Легальна зайнятість» за участю представника бюро правової допомоги Алли Лавренюк. Вона ознайомила присутніх із Законом України «Про безоплатну правову допомогу», системою захисту прав та інтересів людини на базі законодавства та запросила до центрів безоплатної правової допомоги, у разі виникнення складних життєвих ситуацій, що потребують юридичних консультацій. Також, юрист розповіла про зміни в законодавстві щодо захисту прав дітей та жінок, зокрема про новий Закон України щодо протидії боулінгу.
Учасниці спільно обговорювали можливі шляхи протидії домашньому насильству та розглядали соціальні програми для захисту та підтримки потерпілих. Жінки дізнались про роботу всеукраїнських гарячих телефонних ліній та контакти громадських організацій, що надають відповідну допомогу.
Іншим цікавим і корисним заходом у районній філії було проведення засідання клубу «Чарівниця».
Під час засідання фахівець з профорієнтації Тетяна Опалат розповіла про стан ринку праці району, ознайомила з актуальними вакансіями, надала допомогу жінкам у побудові індивідуальної стратегії професійної самореалізації.
Учасниці активно обговорювали питання ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти, а також дискутували щодо питання досягнення балансу між сім’єю і кар’єрою.
Якщо говорити про шляхи подолання звичних стереотипів, відповідно до яких жінка може реалізуватись лише у материнстві та сімейному житті, то варто відмітити функціонування клубу «Пошук» на базі Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. Адже його робота спрямована саме на подолання цих стереотипів та надання всебічної підтримки жінкам, старше 45 років.
У ході засідань учасниці охоче поділилися власним досвідом та мріями щодо професійної кар’єри, отримали психологічну підтримку та корисну інформацію щодо самовдосконалення та професійної самореалізації.
«Саме клубна форма профорієнтаційної роботи спрямована на надання адресної допомоги клієнтам відповідної категорії безробітних громадян та спонукає до активних дій щодо удосконалення свого рівня конкурентоспроможності на ринку праці», - наголошує директор районної філії Ігор Мусюра.
Жашківська, Шполянська районні філії ОЦЗ