21.01.2020 | 14:00

Нещодавно Черкаську область з робочим візитом відвідали представники угорської компанії Tisza Cipo Group.

Потенційні інвестори знайомляться із регіоном та розглядають можливість розміщення тут потужностей під виготовлення продукції для автоіндустрії.

У Черкаській обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч за участю очільника області Романа Боднара, заступників голови облдержадміністрації Романа Карманніка та Дмитра Ляшова, заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Людмили Бордунос, директора обласної служби зайнятості Григорія Дендемарченка, президента компанії Пейтера Гладинец та членів дирекції холдингу.

Компанія Tisza Cipo Group заснована в 1942 році в місті Мартфю (Угорщина). В 1971 році в компанії відбувся ребрендінг, було створено фірмовий логотип під яким компанія розпочала розробляти та виготовляти спортивне взуття.

У 2013 році угорська компанія вирішила розширити свою діяльність та розпочала роботу в автомобільній індустрії і створила компанію Tisza Automotive зі штаб-квартирою в Сербії.

Під час зустрічі керівництвом області відмічалося, що регіон зацікавлений у співпраці з іноземними інвесторами, що сприятиме підвищенню рівня економіки, інфраструктури, і звісно, створенню нових робочих місць.

Водночас Григорій Дендемарченко висвітлив ключові питання щодо стану ринку праці Черкащини, зокрема, ознайомив із ситуацією в наближених районах обласного центру. Також він розповів про професійний склад безробітних громадян, які офіційно зареєстровані в обласній службі зайнятості, детально зупинився на роз’ясненні норм законодавства при створенні нових робочих місць, презентував нові форми роботи з роботодавцями у форматі рекрутингу та ознайомив з сучасними онлайн сервісами служби зайнятості.

За словами Григорія Дендемарченка, у складі обласної служби зайнятості налічується 23 філії та центри зайнятості, що забезпечує надання якісних соціальних послуг людям, які шукають роботу та роботодавцям, які планують укомплектувати свій штат персоналом.

Окрему увагу він звернув на те, що середня заробітна плата штатних працівників установ, підприємств та організацій області, із кількістю найманих працівників 10 і більше, має стійку тенденцію до зростання, а на тривалість укомплектування вакансій, окрім наявності на ринку праці фахівців, які володіють професіями та спеціальностями затребуваними роботодавцями, значною мірою впливає рівень заробітної плати. Так, середній розмір зарплати за заявленими вакансіями у галузі виробництва машин і устаткування становив 7833 грн., а в галузі виробництва   автотранспортних засобів - 12243 грн.

Що стосується професійно-кваліфікаційного складу безробітних, то слід зазначити, що майже  31,5% безробітних громадян - це службовці, понад 52 % - працівники робітничих професій і майже кожен шостий не має професії, або раніше виконував роботи, що не потребували спеціальної підготовки.

Також керівник обласної служби зайнятості відмітив, що служба сприяє безробітним громадянам в організації професійного навчання, що, переважно, здійснюється за робітничими професіями, зокрема, і за професіями електрогазозварника, електромонтера, налагоджувальника верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, слюсаря з механоскладальних робіт, токаря, фрезерувальника та ін. Головним при організації професійного навчання – є узгодження потреб роботодавця та інтересів пошукача роботи.

У свою чергу, директор компанії Tisza Automotive зазначив, що нині вивчаються особливості місцевого ринку праці та рівень зайнятості населення регіону.

Представники іноземної делегації зацікавлені у довгостроковій роботі на території області та прагнутимуть створити умови праці, що відповідали б усім соціальним стандартам та безпеці праці.  

Довідково: перша фабрика компанії Tisza Automotive з виробництва кабельних джгутів для автомобілів почала свою роботу у 2014 році. Після трьох років стабільної роботи з виробництва високоякісних деталей для автомобілів, відкрито ще одну фабрику в селі Бечей (Сербія). Після розширення потужностей компанія Tisza Automotive стала одним із найзначніших роботодавців у цій галузі (понад 1800 робітників). Наразі компанія розпочала роботу з відкриття свого третього заводу у місті Кікінда (Сербія).

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ