оп
05.03.2019 | 09:40

Нещодавно, протягом двох днів провідний фахівець з профорієнтації Черкаського міського центру зайнятості Юлія Симошенко проводила інтерактивні уроки для 140 учнів 8-х та 9-х класів спеціалізованої школи № 33 імені Василя Симоненка.

Першого дня учасниками інтерактивної гри стали восьмикласники. На уроках учні розглянули тему «Перед вибором майбутньої професії» та виконали самостійне і групове завдання. Самостійна робота поділила учнів на  групи за  типами професій. Об’єднавшись в команди, школярі отримали завдання, методом групового мислення визначити основні характеристики професій відповідного типу, назвати приклади за типом і презентувати роботу своєї групи.

Наступного дня відбулася зустріч з дев’ятикласниками, яким розповіли про професії майбутнього, що будуть затребувані на ринку праці України і світу вже в найближчі 5-15 років.

«Фахівець повинен володіти необхідним набором Softskills (м’якими навичками) та Нardskills (твердими навичками), що відкриють можливість для пошуку роботи на перехресті галузей», - зазначила профорієнтатор.

 Основну увагу дітей профорієнтатор звернула на крос-галузеві спеціалізації, що сьогодні зустрічаються у медицині, освіті, транспорті, енергетиці, програмуванні.

Крім цього, щоб допомогти визначитися з майбутньою професійною сферою діяльності, Юлія Симошенко запропонував учням пройти практичні групові та індивідуальні вправи для виявлення своїх «скілів».

Всі учасники проявили свою обізнаність в світі професій, показали активність роботи в групі і навички індивідуального та групового мислення.

«Подібні зустрічі орієнтують молодь на прийняття правильного і виваженого рішення, від якого залежатиме все подальше життя», - зазначила педагог-організатор школи № 33 Марина Макаренко.

 

Черкаський міський центр зайнятості