19.03.2019 | 09:40

З метою вивчення стану справ в регіонах щодо реалізації соціальних реформ, відбувся робочий візит на Черкащину Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка. Для обговорення відповідних питань в приміщенні сесійної зали Будинку рад  було проведено нараду за участю представників органів державної влади області, установ та організацій, що вирішують питання соціального захисту на місцях. Від служби зайнятості участь у робочій нараді взяв директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

У своєму виступі Павло Розенко проаналізував стан виконання ключових завдань соціального захисту населення, наголосив на проблемних питаннях, що існують в регіоні, акцентував увагу на шляхах їх вирішення. Він відзначив, що Уряду вдалося досягнути успіху у трьох важливих напрямках соціальної політики. Насамперед, це – монетизація субсидій, по-друге - перерахунок пенсій, що розпочався з 1 березня поточного року, і, по-третє – реформування системи охорони здоров’я.

У ході наради директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Руслан Чикало ознайомив присутніх із станом реалізації соціальної політики в регіоні та окреслив питання, що потребують нагального вирішення.

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Світлана Зінник поінформувала присутніх про стан виплати пенсії на Черкащині, результати проведених перерахунків пенсій. Зазначила, що Головним управлінням на цей забезпечено своєчасну виплату пенсій і субсидій у готівковій формі.

Питання зайнятості, що є також важливими в соціальному житті населення, висвітлив у своєму виступі очільник обласної служби зайнятості Григорій Дендемарченко. За його словами на стан зайнятості громадян впливає багато чинників, серед основних – це розвиток вітчизняної економіки, стабільність фінансової системи та соціально-політичної ситуації. У той же час, соціально-економічна стабільність в країні, у свою чергу, залежить від успішного вирішення питань зайнятості населення. Тому основні зусилля обласної служби зайнятості полягають в сприянні працевлаштуванню пошукачів роботи та забезпеченні роботодавців кваліфікованими кадрами. Запорукою успіху в цьому – є тісна співпраця з роботодавцями, завдяки чому збільшується надходження вакансій, що розширює можливості служби зайнятості у забезпеченні роботою тих, хто її шукає.

«За останні п’ять років ринок праці регіону демонструє певну стабільність. Якщо оперувати даними Міжнародної організації праці  щодо повного обстеження ринку праці, то у 2018 році чисельність зайнятого населення області зросла більше ніж на 5 тис. осіб і становила 524 тис. громадян. Минулого року простежувалася позитивна динаміка щодо збереження середньооблікової чисельності штатних працівників та зменшення чисельності осіб, які перебували в умовах вимушеної неповної зайнятості. Все це сприяло зменшенню навантаження на зареєстрованому ринку праці», - наголосив Григорій Дендемарченко.

Аналізуючи ситуацію на ринку праці Черкащини директор обласного центру зайнятості відзначив, що протягом 2018 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 53,5 тис. безробітних, що на 5,4 % менше, ніж у 2017 році. Налагодження тісної співпраці з роботодавцями сприяло зростанню кількості роботодавців, які співпрацювали зі службою зайнятості. Протягом минулого року 7,5 тис. роботодавців заявили про потребу в працівниках, від них надійшло майже 40 тис. вакансії, що на 7,7 % більше, ніж у 2017 році, з них 89,5 % вакансій було укомплектовано (по Україні 71,8 %).

Зростання надходження вакансій дозволило збільшити обсяги працевлаштування громадян. Протягом 2018 року кількість працевлаштованих, зросла на 5 % та становила 37,3 тис. осіб. При цьому, майже 45 % з них були працевлаштовані оперативно – до надання статусу безробітного.

Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, кількість безробітних станом на 1 січня 2019 року, у порівнянні з відповідною датою 2018 року, зменшилася на 2,4 % та становила 17,8 тис. осіб.

За словами Григорія Дендемарченка зазначені тенденції очікуються і у поточному році. Також він наголосив, що активно застосовується новий механізм в обслуговуванні клієнтів, які шукають роботу, а саме профілювання безробітних на засадах кейс-менеджменту. Серед новацій служби зайнятості також є запровадження нової форми підбору кадрів на засадах рекрутингу. У Черкаському міському центрі зайнятості створено відповідний відділ.

Велика увага в роботі служби зайнятості приділяється і профілактиці безробіття, що насамперед можна досягнути фахово організованій профорієнтаційній роботі. Тому активно впроваджуються та використовуються інноваційні сервіси. Наразі служба зайнятості активно впроваджує в роботу інститут кар’єрного радника. Усе це, на переконання директора, дозволить зберегти стабільність на ринку праці, забезпечити потреби, як роботодавців так і пошукачів роботи.

У результаті активного обговорення вищезазначених питань учасники робочої наради окреслили своє бачення та план подальших дій щодо вирішення проблематики.

 

Довідково: У січні-лютому 2019 року до обласної служби зайнятості в пошуках роботи звернулось понад 6,8 тис. безробітних осіб. Станом на 1 березня 2019 року послугами користувалось понад 19,9 тис. безробітних, що на 3,5 % менше ніж на відповідну дату минулого року. З них 17,3 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у лютому 2019 року становив 2 932 грн., що на 602 грн. більше, ніж у лютому 2018 року.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ