01.07.2019 | 08:40

Одним з найбільш ефективних методів щодо стимулювання роботодавців до працевлаштування безробітних на створені нові робочі місця є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприянням служби зайнятості. Керівництвом та фахівцями - особистими консультантами роботодавців Черкаської обласної служби зайнятості постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота в цьому напрямку з керівниками та представниками відділів кадрів роботодавців.

Так, у липні 2018 року до Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості звернувся директор новоствореного швейного підприємства ТОВ «ДРІММ ТЕКС» Вовкогон Володимир Володимирович щодо отримання компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності на посади майстер виробництва, швачка, розкрійник, комплектувальник.

Протягом 2018 – 2019  років 26 зареєстрованих безробітних було працевлаштовано на підприємство ТОВ «ДРІММ ТЕКС» з наданням роботодавцю компенсації єдиного соціального внеску (2018 рік – 5, 2019 рік – 21 особа).  На даний час всі працевлаштовані безробітні працюють на підприємстві.

Загалом ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату, забезпечувати соціальні гарантії.

Співпрацю з роботодавцями у напрямку надання компенсації роботодавцям єдиного внеску за працевлаштованих безробітних необхідно продовжувати, оскільки даний вид послуги – не лише крок уперед у зміцненні взаємовідносин служби зайнятості з роботодавцями, але й стимул до створення нових робочих місць та потужний засіб реалізації соціальної захищеності неконкурентоспроможних категорій населення.

Компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб – ще одна з послуг служби зайнятості, спрямована на підтримку роботодавців та забезпечення працевлаштування квотних категорій громадян.

В лютому 2016 р. розпочав свою діяльність в ІТ – сфері приватний підприємець Магдич Сергій Юрійович. Це невелика ІТ – компанія, метою створення якої є надання якісних послуг в сфері інформатизації бізнесу. Ключовою компетенцією компанії  є – автоматизація складних інформаційних систем, бізнес-процесів і управлінського обліку у виробничій, сільськогосподарській, комерційній, логістичній та інших сферах. Магдич С.Ю. впроваджує і супроводжує програмні продукти, які дозволяють ефективно вести управлінський, бухгалтерський, торговий і кадровий облік, як в невеликих фірмах, так і на великих підприємствах з розгалуженою філіальною структурою.

У зв’язку зі збільшенням обсягів замовлень ФОП Магдич С.Ю. надав до Черкаського міського центру зайнятості інформацію про наявну вакансію «Програміст (база даних)», на яку, за допомогою фахівців центру зайнятості, 12 березня 2019 року була працевлаштована безробітна Голуб Світлана Сергіївна, яка є внутрішньо переміщеною особою.

Завдяки співпраці фахівців центру зайнятості з роботодавцем Голуб Світлана Василівна отримала роботу за фахом, а приватний підприємець отримав можливість одержувати компенсацію оплати праці за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.

Відділ організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ