05.07.2016 | 08:06

На сьогодні в регіоні впроваджується Регламент роботи центрів зайнятості щодо задоволення потреб клієнтів, однією із головних цілей якого є забезпечення якісного підбору персоналу на замовлення роботодавців.

Використання нових підходів у підборі підходящої роботи особі та укомплектування вакансій роботодавцям повинно будуватися на засадах рекрутингу. Тому саме служба зайнятості виступає провідною структурою для надання якіснішого обслуговування клієнту на даному ринку послуг.

З метою опанування новою методикою днями фахівцями відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості проведено навчальний тренінг щодо універсальної роботи фахівців служби зайнятості із застосуванням концепції рекрутингу. Учасниками початкового етапу навчань були представники відділів організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості. Головним девізом тренінгу став вислів відомого давньокитайського філософа Конфуція: «Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу, я пам'ятаю. Те, що я роблю, я розумію!».

Активну участь у заході взяв директор обласної служби зайнятості Григорій Дендемарченко, який наголосив, що даний навчальний тренінг є важливою ланкою підвищення фахівцями служби зайнятості власної професійної компетенції, завдяки чому здійснюється модернізація методів і прийомів при організації підбору роботи безробітним громадянам та укомплектуванні вакансій.

Під час навчання начальник відділу організації профорієнтації Наталія Береза познайомила присутніх із сутністю тренінгової роботи та визначила правила, які  сприятимуть ефективній роботі групи. «В умовах сьогодення діяльність фахівця служби зайнятості просто неможлива без використання тренінгових методів для підвищення ефективності роботи. Тому основною нашою метою є теоретична та практична підготовка фахівця служби зайнятості до проведення тренінгової роботи в базових центрах зайнятості», – наголосила вона.

 

Значення терміну «інтерактив», типи та використання інтерактивних методів навчання розкрила провідний фахівець з профорієнтації Юлія Мельниченко. У своєму виступі вона зазначила: «Суть інтерактивного навчання полягає у тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учасників, чого і ми будемо намагатися досягнути сьогодні».

З метою формування нових умінь, знань і навичок, розвитку здатності до проведення відповідних заходів, присутні із задоволенням взяли участь у ряді інтерактивних та рухливих вправ – «Це чудово», «Незакінчені речення», «Склади резюме», «Щоб говорити правду», «Дерево» «Перебудова», «Ситуації та емоції»; розширили свої знання щодо синдрому емоційного вигорання та дізналися корисну інформацію про способи емоційного відновлення.

У ході навчання учасники навчилися демонструвати навички співставлення професійно-квавліфікаційних характеристик шукача роботи з професійно-кваліфікаційними характеристиками посади, отримали знання про види резюме, особливості його складання, уточнення і використання, опанували вміння будувати стратегії укомплектування вакансій та прискорення працевлаштування (з точки зору шукача роботи та роботодавця).

Насамкінець всі висловили велику вдячність організаторам за цікаву корисну інформацію, набутий досвід, прекрасні емоції та створення позитивного мікроклімату в групі.

В першій декаді липня фахівцями обласного центру зайнятості, які взяли участь у вищевказаному заході, методом «водоспаду» будуть проведені навчання фахівців базових центрів зайнятості щодо застосування концепції рекрутингу у діяльності центрів зайнятості за Антикризовим регламентом. Учасниками наступного етапу такого тренінгу стануть представники кожного базового центру зайнятості, які потім на місцях будуть здійснювати навчання своїх колег методам і формам універсальної роботи профконсультанта та фахівців у секторі сприяння працевлаштування і секторі взаємодії з роботодавцями.

На третьому завершальному етапі заплановано провести навчання щодо роботи за регламентом фахівців базових центрів зайнятості щодо вивчення змісту функцій та завдань адміністратора залу у режимі скайп-конференції.