13.06.2023 | 10:11

Індивідуальний підхід до кожного клієнта - це те, що має зберігатися в службі зайнятості не дивлячись ні на що, зокрема на Черкащині. Про це зазначила директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк під час робочої зустрічі з директором Черкаського обласного центру зайнятості Григорієм Дендемарченком в Умані.

Вона зауважила, що особливе значення має робота з вакансіями, які подають роботодавці. Адже ефективність працевлаштування напряму залежить від того, наскільки вмотивованого працівника буде підібрано конкретному роботодавцю. Тому, першочергове завдання – слідування методам рекрутингу та HR.

Слід зазначити, що завдяки цим формам роботи, рівень укомплектування вакансій в Уманській філії становить понад 84%. З початку року майже 340 шукачів роботи працевлаштовані до набуття статусу безробітного. Завдяки добору працівників методом рекрутингу, пошук потрібного персоналу для роботодавців здійснюється не тільки серед безробітних, але й за межами служби зайнятості. Враховуючи вимоги часу та реальну ситуацію на ринку праці, служба зайнятості провела серйозний процес реформування шляхом делегування основних адміністративно-господарських функцій з базового на обласний рівень. На базі Черкаського ОЦЗ нині функціонує 4 філії. Як результат – 96 % працівників служби зайнятості надають послуги з працевлаштування.

«Наші послуги мають бути доступними кожній людині і задовольняти потреби, як шукачів роботи, так і роботодавців. Саме в діалозі із роботодавцями ми зможемо напрацювати дієву взаємодію. Нині Служба стає своєрідним коворкінг-центром для своїх клієнтів», - відмітила Юлія Жовтяк.

У ході зустрічі вона особисто поспілкувалася з фахівцями Уманської філії, акцентувавши увагу на підвищенні ефективності співпраці з місцевим самоврядуванням та сприяння розвитку легальної зайнятості на локальному ринку праці. Зокрема, наголосила на необхідності поглиблення взаємодії з представниками селищних рад.

Відмітимо, що цьогоріч майже 130 безробітних брали участь в громадських роботах та роботах тимчасового характеру, переважна більшість яких проводилась на території сільської місцевості.

Між тим, мова йшла про реалізацію активних програм зайнятості безпосередньо серед населення Уманщини.  Лише з початку року 50 уманчан скористалися можливістю здобути додаткову освіту та отримали ваучери на навчання. Більше 130 осіб пройшли професійне навчання, зокрема 36 осіб у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Прийнято 27 позитивних рішень щодо отримання мікрогрантів на розвиток та створення власної справи, що передбачає створення більше 30 нових робочих місць. Новий бізнес засновано у сферах: бджільництва, виробництва металевих конструкцій, ремонту автомобілів та ін.