23.11.2020 | 09:18

Служба зайнятості, сприяючи зайнятості населення, тривалий час була посередником у наданні безкоштовного доступу до освітньої онлайн платформи COURSERA. Одна із засновниць онлайн-проєкту Дафна Коллер — професорка кафедри інформатики в Стенфордському університеті зазначає: «Для нас за честь  розміщувати таку значну кількість курсів з широкого кола дисциплін. Пишаємось тим, що ми є частиною руху, який сприяє освіті тих, хто цього потребує».

Так, наприклад, у квітні цього року до фахівців Чорнобаївської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості з метою пошуку роботи звернулася Юлія Лещенко. Від кар’єрної радниці вона дізналася про можливість безкоштовного онлайн навчання. Маючи повну вищу освіту за спеціальністю «Практична психологія» та досвід роботи за кордоном, безробітна обрала курс «Позитивна психологія» Університету Північної Кароліни. Варто зазначити, що Юлія пройшла навчання англійською мовою.

«Завжди є місце для вдосконалення. Навчання мені дало нові знання, корисні передусім, для мене та мого життя. Навчатися іноземною, звичайно, складніше, але результативно. Я водночас поновила свої знання з англійської мови. Авторка курсу, доктор Барбара Фредріксон, провела ряд наукових експериментів, що підтвердили вплив позитивної психології на покращення життя людини. Курс тривав шість тижнів і охопив різні аспекти. Зокрема, експерти курсу розкрили шляхи застосування позитивної психології в освіті, спорті, медицині. Курс цікавий не лише теорією, поглядами експертів, а й запропонованими корисними інструментами, такими як, наприклад, медитація ВДЯЧНОСТІ. Практичні заняття спрямовані на розуміння позитивних емоцій (любов, задоволення, вдячність, радість, надія та ін.), які впливають на наш стан, позитивний настрій, відчуття щастя. Важливим аспектом позитивної психології являється не виключення із життя негативних емоцій, а саме наша адаптивність та здатність відновлюватися. Ще один важливий аспект, на який звертає увагу авторка курсу – це пропорція позитиву та негативу в житті. Вона доводить те, щоб у житті було все добре важливо дотримуватися пропорції 1:3, а краще 1:5. Тобто, на одну негативну подію має припадати 3 або 5 позитивних емоційних подій. На жаль, ми часто критикуємо себе та інших, вказуючи на їх слабкі місця і забуваємо про вдячність, підтримку, дружню бесіду. Сьогодні, завдяки навчанню, працюю над собою в іншому напрямку – позитивному. І вже маю важливі результати», - ділиться враженнями Юлія Лещенко.

«Юлія Лещенко – позитивна, мудра та цілеспрямована молода жінка. З нею легко та приємно спілкуватися. Переконана, що кожному потрібно більше звертати увагу на свій емоційний стан та працювати над власним позитивним ставленням до життя. Адже, якщо ми позитивно дивимося на життя, то нам простіше долати життєві труднощі, ми легше відновлюємося після них, а ще – ми більш креативні та продуктивні в своїй діяльності», - відзначає завідувачка сектору профорієнтації Ольга Ведмідь.

Чорнобаївська районна філія ОЦЗ