26.03.2019 | 09:40

На цей час в регіоні продовжується акція «Випускник-2019», під час якої фахівці обласної служби зайнятості допомагають майбутнім абітурієнтам зорієнтуватися у світі професій та зробити рішучий крок у професійне майбутнє. У профорієнтаційній роботі з старшокласниками значна увага приділяється проведенню презентацій закладів освіти.

Так, з метою популяризації серед учнівської молоді робітничих професій, інформування про їх затребуваність на ринку праці та роль у розвитку економіки країни, фахівці Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості організували для 27 старшокласників Мокрокалигірської загальноосвітньої школи презентацію Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, що знаходиться у рідному селі школярів.

Педагог-організатор та викладач біології Ірина Приємська ознайомила юних гостей з історією виникнення та напрямками навчання закладу освіти. Юнаки та дівчата дізналися про умови навчання, матеріально-технічну базу та тематичні новинки, що успішно використовуються викладачами у навчальному процесі.

Наприкінці зустрічі, провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський відмітив: «Вдало обрана професія є запорукою професійного успіху та гармонійного розвитку особистості. А престижність професії визначається не сформованими стереотипами, а її затребуваністю на ринку праці».

У свою чергу фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості завітали на День відкритих дверей до ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів». Захід відвідало понад 180 майбутніх абітурієнтів.

Запрошуючи старшокласників на навчання, викладачі та майстри разом зі своїми учнями знайомили гостей з особливостями та перевагами кожної професії.

Всі присутні мали можливість спостерігати за майстер-класами кухаря, кондитера, офіціанта, маляра, штукатура, лицювальника-плиточника, а також за роботою навчальних лабораторій токарної і фрезерувальної справ.

Старшокласники брали участь у змаганнях на спритність з виконання фігурної штукатурки, сервіровки столу, розмальовування кондитерських виробів харчовою глазур’ю та білковою масою, декоративного оздоблення страв, а саме – виготовлення млинців у формі квітів.

За словами виконуючої обов’язки директора закладу освіти Надії Барановської, головна місія – навчити молодих людей фахових умінь, щоб вони, після закінчення навчання в закладі, успішно працевлаштувалися і гідно конкурували на ринку праці.

Смілянський міськрайонний центр зайнятості та Катеринопільська районна філія ОЦЗ