13.03.2019 | 14:03

У січні 2019 року кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості та філіями ОЦЗ, зросла на 17,5%  та становила  1,3 тис. осіб.

Кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості зросла на 19,0% до 2,9 тис. одиниць. З початку року до центрів зайнятості області та філій надійшло 2,4 тис. вакансій, що на 8,2% більше, ніж у січні 2018 року.

Більшість центрів зайнятості області та філій досягли росту показника надходження вакансій, у порівнянні з січнем минулого року, за виключенням: Жашківської,  Звенигородської, Лисянської та Тальнівської районних філій ОЦЗ.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння обласної служби зайнятості, зросла на 2,6% та становила 1,8 тисяч. При цьому, 46,3% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. З числа колишніх безробітних 26,3% знайшли роботу в оптовій та роздрібній торгівлі та ремонті автотранспортних засобів, 22,7% - у переробній промисловості, 16,0% - у сільському, лісовому та рибному господарстві, 5,5% - у сфері державного управління й оборони, 5,1% - у сфері охорони здоров’я, 4,7% - на транспорті.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 64 безробітних (31 особа, яка недостатньо конкурентоспроможна на ринку праці та 33 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності).

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 344  громадянам,  зокрема,  10 осіб взяли участь у громадських роботах та 334 особи в інших роботах тимчасового характеру. Найбільш поширені види громадських робіт: допомога сім’ям учасників АТО, супровід інвалідів по зору, роботи на об’єктах соціальної сфери, тощо. 

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні 2019 року за сприяння обласної служби зайнятості майже 0,9 тис. безробітних проходило професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості становила 13 осіб. Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, є: електрогазозварник, тракторист - машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, кухар, перукар, оператор котельні, манікюрник, продавець, водій автотранспортних засобів, швачка,  адміністратор, кравець, кондитер, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, касир торговельного залу.

Протягом січня 2019 року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами становила 21,7 тис. осіб, у т.ч. майже 18,1 тис. осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного.

Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, кількість безробітних станом на 1 лютого 2019 року, у порівнянні з відповідною датою 2018 року, скоротилася на 1,2%  (на 233 особи) та становила майже 19,7 тис. осіб. Кількість отримувачів допомоги по безробіттю зросла на 0,6% (на 98 осіб) та становила 16,8 тис. осіб.

Відділ статистики та прогнозування ОЦЗ