11.02.2020 | 14:05

У рамках проєкту перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас або у відставку, на базі Черкаського міського центру зайнятості, відбулася церемонія відкриття курсів за напрямком підготовки «Менеджмент перевезень і логістика».

Реалізація проєкту проходить за підтримки офісу зв’язку НАТО в Україні, за сприяння служби зайнятості та Черкаського обласного військового комісаріату із залученням фахівців навчального центру громадської організації «Ліга офіцерів».

Цього року курси організовані на базі Черкаської районної філії ТОВ «Український центр підготовки плавскладу». На навчання, яке здійснюється за кошти Північноатлантичного альянсу, прийнято 22 військовослужбовці, серед яких є звільнені з лав Збройних сил України протягом трьох років та військовослужбовці, які підлягають звільненню в запас або відставку найближчим часом.

У вітальному слові менеджер Програми «НATO-Україна» Крістофер Штаудт висловив зацікавлення і надалі співпрацювати з партнерами задля соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Він наголосив, що «З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, та таких, які невдовзі залишать ряди військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері».

Також він наголосив, що особливість курсів за програмою «Менеджмент перевезень і логістика» полягає в практичній складовій. Після отримання свідоцтва про закінчення навчання й проходження акредитації в Державній службі Морського та Річкового транспорту України, випускники мають великі шанси знайти престижну та високооплачувану роботу, адже у місті існує багато підприємств, установ та фірм, які працюють у сфері логістики, організовують морські та річкові перевезення. Саме до такої роботи будуть підготовлені випускники цих курсів. А дехто з них зможе отримати ліцензію й відкрити власний бізнес із надання відповідних послуг».

Під час навчання слухачі курсів отримають корисну інформацію щодо механізмів створення власної справи, поглиблено вивчатимуть Морське законодавство, англійські мову, необхідну для опанування специфічною термінологією логістики та менеджменту, отримають навички роботи на комп’ютері. Останні два тижні навчання передбачають суто практичні навчання.

Привітавши слухачів з початком занять, керівник Черкаської обласної служби зайнятості Григорій Дендемарченко подякував представника НАТО в Україні за підтримку та допомогу міжнародної спільноти, тим верствам суспільства, які потребують її найбільше, наголосив на важливості та доцільності проведення подібного навчання для військовослужбовців Черкащини. Окрім цього, директор побажав слухачам, щоб отримані знання допомогли їм вирішити особисті питання, знайти своє місце у цивільному житті та успішно працювати задля розвитку регіону й країни.

«Обласна служба зайнятості, сприяючи працевлаштуванню різних категорій населення, в тому числі демобілізованих військовослужбовців, вибудовує свою роботу спільно із соціальними партнерами. Тому долучившись до реалізації цього проєкту, в першу чергу, висловлюємо сподівання, що здобуття цивільної спеціальності військовими, сприятиме їх успішній професійній самореалізації та відкриє нові можливості у процесі адаптації до мирного життя», - відзначив Григорій Дендемарченко.

Під час відкриття курсів директорка Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак поінформувала присутніх про послуги служби зайнятості, нові сервіси у роботі з клієнтами та наголосила на можливості проходження безкоштовно професійного навчання за направленням служби зайнятості з гарантією подальшого офіційного працевлаштування. За її словами проєкт відкриває нові можливості для місцевої влади з питань використання розумового потенціалу та досвіду колишніх офіцерів Збройних сил України в економічному житті черкащан, що є своєрідною інвестицією у майбутній розвиток регіону.

Для старту цього проєкту була проведена досить масштабна та кропітка підготовча робота. Передусім менеджери громадської організації «Ліги офіцерів» спільно з представниками обласного військового комісаріату відібрали військовослужбовців для проходження ними перепідготовки та отримання допомоги в працевлаштуванні.

Випуск спеціалістів за цією програмою запланований на кінець квітня 2020 року.

Довідково: На сьогодні Програма дає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден тощо, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій. Упродовж років курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2020 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800 бенефіціарів. На цей час вже близько 11 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ