01.07.2019 | 08:40

На сьогодні Черкаська обласна служба зайнятості має можливість надавати мешканцям області послуги з підтвердження результатів їх неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

На цей час можна підтвердити результати професійного неформального професійного навчання за професією кухар 3-6 розряду. Здійснюється таке підтвердження в Одеському та Рівненському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, а також у Вищому професійному училищі № 33 м. Києва.

Також визначено ще 5 професій, за якими громадяни, маючи професійний досвід, можуть підтвердити свою кваліфікацію – це зварник, охоронник, електрозварник ручного зварювання, продавець непродовольчих товарів, слюсар-ремонтник. Але на сьогодні за зазначеними професіями навчальні заклади і підприємства ще не зареєструвалися.

Підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників здійснюється вже протягом трьох останніх років. Підтвердили свою кваліфікацію за цей час більше 130 громадян.

Підтвердити кваліфікацію можуть громадяни України, а також:

- іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні;

- особи, яких визнано в Україні біженцями або яким надано в Україні притулок;

- громадяни, яких визнано особами, які потребують додаткового захисту;

- особи, яким надано тимчасовий захист;

- особи, що одержали дозвіл на імміграцію в Україну.

Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ