13.03.2020 | 12:40

Про збільшення розміру допомоги по безробіттю, підтримку служби зайнятості на старті підприємницької діяльності та безкоштовне здобуття робітничого фаху прокоментувала в ефірі обласного радіомовлення «UA: Українське радіо «Рось» заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна. Вона наголосила, що протягом січня-лютого поточного року на обліку обласної служби зайнятості перебувало 24 800 осіб, які мали статус безробітного, з них на цей час 20 400 громадян мають статус безробітного.

31 січня цього року правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ухвалено рішення про підвищення з 1 березня 2020 року мінімального розміру допомоги по безробіттю. Для осіб, виплати яким призначаються з урахуванням заробітної плати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено до 1 800 грн. Для осіб, виплати яким призначаються без урахування заробітної плати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено до 650 грн.

«Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється службою зайнятості у разі відсутності на місцевому ринку праці підходящої роботи. Згідно з вимогами законодавства допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. Умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності визначені у Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності. Безробітним, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця, у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їх бажанням, допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації підприємництва», - прокоментувала Марина Сорокіна.

Окрему увагу вона звернула на те, що організація роботи служби зайнятості щодо сприяння  безробітним у відкритті власної справи шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово передбачає певну послідовність надання соціальних послуг безробітним, які виявили сприятливі для підприємництва особисті якості, що знаходить своє відображення у формах та методах роботи фахівців служби зайнятості. З початку поточного року за сприяння служби зайнятості Черкащини започаткували власну справу 9 осіб. Також заступниця директора назвала перелік необхідних документів для започаткування власного бізнесу.

Фахівці служби зайнятості вивчають потреби роботодавців на перспективу. У кожній службі зайнятості володіють інформацією стосовно змін, які передбачаються на підприємствах міста чи району в найближчий рік. Це дозволяє, за відсутності підходящих претендентів на перспективні вакансії, підготувати спеціалістів, які будуть відповідати потребам роботодавця. Тому, якщо професійний рівень безробітного не відповідає вимогам роботодавця фахівці служби зайнятості пропонують пройти професійне навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації. Тільки минулого року 6 221 безробітний регіону пройшов відповідне професійне навчання, його організація під конкретні замовлення роботодавців сприяла тому, що майже 99 % громадян після закінчення навчання одразу отримали роботу. З початку поточного року такою послугою скористалися вже майже 1,5 тис. безробітних.

Серед нового, що було впроваджено в діяльності служби зайнятості, є функціонування Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, розробленої з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Марина Сорокіна відзначила, що використовуючи онлайн-сервіс «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» можна пройти тестування у онлайн форматі без відвідування служби зайнятості, щодо вибору або зміни професії, вибору майбутнього напряму професійного навчання, визначення схильності до підприємницької діяльності, оцінки власних здібностей та саморозвитку. Також з початку року введено в дію Освітній портал, на якому громадяни можуть проходити навчання, розвивати власні навички, а працівники служби – підвищувати професійну кваліфікацію.

До розмови в ефірі програми долучилися колишні безробітні черкасці – Ірина Обруч та Юрій Торба. Герої програми розповіли свої життєві історії. Наприклад, Ірина Обруч за фахом економіст з фінансової роботи. У 2018 році за сприяння Черкаського міського центру зайнятості успішно захистила бізнес-план, відкрила першу у місті дитячу бізнес-школу та отримала одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємництва.

Скористатися послугою служби зайнятості та отримати безкоштовно професійну освіту вирішив Юрій Торба. Маючи фах спеціаліста з промислового і цивільного будівництва молодий чоловік протягом шести місяців здобував освіту у навчальному закладі КП «Черкасиелектротранс». Після закінчення навчання у 2019 році Юрій був працевлаштований на підприємство водієм тролейбуса, де і працює по цей час.

Аудіоролик програми за посиланням: 

https://www.mixcloud.com/radioros/11-03-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%BD%D1%8F-%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B7-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%80%D0%BE%D0%B1%D1%96%D1%82%D1%82%D1%8F/?fbclid=IwAR1MMccSLu4KdXNmJvRrZFnSeClZh6PHvLGDza41DbPWqcSHXjtptRyRI-I

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ