Вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної та багаторічної співпраці служби зайнятості з роботодавцями. Для цього використовуються державні програми щодо створення нових робочих місць та різні методики щодо залучення безробітних до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.
Саме громадські та тимчасові роботи допомагають безробітним не тільки реалізувати власний трудовий потенціал та ознайомитися зі специфікою роботи на підприємстві, але й стають першим кроком до подальшого працевлаштування.
Черкаський міський центр зайнятості тривалий час співпрацює у напрямку організації та проведення громадських робіт з місцевими підприємствами та організаціями, такими як КП «Дирекція парків», КП «Комбінат комунальних підприємств», ГО "Спілка батьків молоді з інвалідністю "Перспектива", БО "Черкаське відділення мережі ЛЖВ", КП «Центральний стадіон», Департамент соціальної політики ЧМР, Черкаське учбово-виробниче підприємство «УТОС».
Протягом 2017 року до виконання громадських робіт на вище зазначених підприємствах Черкаським міським центром зайнятості було залучено 960 безробітних.
Не буде зайвим зауважити, що у 2017 році до числа осіб, які взяли участь у громадських роботах, проведених в Громадській організації "Спілка батьків молоді з інвалідністю "Перспектива", долучився фельдшер Андрій Губайдулін, який на той час перебував на обліку в центрі зайнятості після військової служби за контрактом у зоні проведення АТО. У свою чергу, фахівець центру зайнятості запропонувала йому знайти застосування своїм умінням та навикам у мирному житті, а саме - надавати допомогу молодим людям з інвалідністю шляхом тимчасової зайнятості.
Також, в цій же організації знайшла застосування своєму хобі Алла Зеленько, соціальний педагог за освітою та покликанням. Поділившись своїми враженнями від роботи, Алла Олексіївна розповіла: «Я навчаю своїх вихованців створювати красу навколо себе, виготовляючи прикраси та елементи декору з бісеру та інших матеріалів. Такі вправи приносять не лише естетичне задоволення, але й допомагають розвивати дрібну моторику пальців, заспокоюють, а для когось, можливо, можуть стати способом отримання фінансової винагороди».
Голова Громадської організації "Спілка батьків молоді з інвалідністю "Перспектива", Валерій Гаврилов, зазначив: «Діти, які потребували уваги та догляду, виросли та стали молодими людьми, які бажають вести активне суспільне життя. Відповідно, не зайвим було б знайти роботу, яку можливо виконувати вдома та яка була б доступна для виконання відповідно до їх фізичних можливостей. Це надавало б відчуття певної фінансової незалежності, розширило б коло спілкування та відкрило б нові можливості».
Тож Черкаський міський центр зайнятості має на меті і надалі допомагати у пошуку роботодавців, які мають можливість задовольнити непрості вимоги цієї категорії молоді.
Черкаський міський центр зайнятості