13.05.2019 | 08:40

«При вирішенні більшості задач, особливо складних, рішення яких вимагає різноманітних знань, навичок і вмінь - результати колективної діяльності набагато перевершують просту суму індивідуальних досягнень», - говорить директор Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Тетяна Кондратенко, коли мова йде про клубну форму роботи з безробітними громадянами.

Так, з метою сприяння професійному успіху безробітних жінок, фахівці Катеринопільської районної філії провели засідання клубу «Успішна жінка».

Учасниці виконували тренінгові завдання, що сприяють формуванню впевненості у власній поведінці та самопрезентації, пізнанню позитивних особистісних ділових якостей. Обговорення прикладів життєвих ситуацій сприяло розширенню уявлення жінок щодо пошуку шляхів вирішення складних задач.

Актуальним для жінок стало знайомство з принципами тайм-менеджменту, що дозволило набути навиків ефективного планування свого повсякденного життя і пошуку роботи, встановлення особистих цілей та визначення пріоритетності справ.

Як зазначив провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський: «Одним із важливих напрямків збереження активності особистості у житті є її саморозвиток. Адже повсякденні турботи для сучасної людини майже не залишають їй часу для продовження особистого і професійного удосконалення. Саме тому навички планування власного часу дозволяють визначити його резерви та спрямувати на досягнення поставлених цілей».

Ще одним прикладом успішної реалізації клубної роботи з клієнтами служби зайнятості є функціонування клубу «Кандитат», що створений Монастирищенською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості.

«Його діяльність спрямована на надання допомоги в засвоєнні навичок ефективної самопрезентації, ведення переговорів з потенційним роботодавцем, визначення причин відмов у працевлаштуванні та їх подолання», - коментує директор Монастирищенської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Володимир Левадський.

Клуб з пошуку роботи являє собою комплекс занять, що містить елементи соціально-психологічних і поведінкових тренінгів. Важливо, що кожен учасник має змогу поділитися власним досвідом щодо складнощів, що виникають під час пошуку роботи.

«Хтось каже: «Не вчіть нас жити, а краще дайте роботу». Проте, в умовах високої конкуренції на ринку праці, саме наявність ефективних навичок та вміння презентувати себе може стати тим чинником, що стане вирішальним при прийомі на роботу», - наголошує провідний фахівець із профорієнтації Олеся Борець.

Тож, якщо ви потребуєте підтримки, поради чи набуття навичок успішного спілкування з роботодавцем, – у службі зайнятості вам неодмінно нададуть кваліфіковану допомогу.

Довідково: Упродовж 2018 - початку 2019 років в 11 засіданнях клубів для безробітних «Кандидат» Монастирищенської районної філії ОЦЗ взяли участь 164 особи.

Катеринопільською районною філією ОЦЗ було проведено 6 засідань клубу «Успішна жінка», у яких взяли участь 88 пошукачів роботи.

Катеринопільська та Монастирищенська районні філії ОЦЗ