оп

1. Резюме повинно мати яскраво виражену структуру і просту мову викладу. Роботодавець має витратити мінімум часу на перегляд резюме і ухвалення рішення по ньому. В тексті повинні впадати в очі Ваші ключові здібності, досягнення та досвід.

2. Резюме повинно бути правильно оформленим. У того, хто його читає, не повинна розсіюватися увага. Необхідно поєднувати акуратні пробіли, рівні поля і не нехтувати абзацами. Друкувати резюме краще на лазерному принтері – так Ваш такс виглядатиме більш презентабельно.

3. Резюме повинно бути коротким. Оптимальний обсяг – 1 сторінка. Зупиняйтеся детально на Вашому досвіді за останні 5-7 років. Обов’язково висловлюйте думки грамотно, уникайте другорядних деталей.

4. Резюме повинно бути продуманим. Його зміст повинен повністю відповідати вакансії, на яку Ви претендуєте. Якщо Ви можете і хочете претендувати на різні посади, відправляйте декілька резюме, кожне з яких повинно відповідати окремій посаді.

5. Резюме повинно бути доказовим. Покажіть результати Вашої останньої роботи, використовуючи числа і відсотки; покажіть реальний результат Вашої діяльності.

6. Резюме повинно бути точним. Остерігайтесь загальних фраз і зайвих визначень.

7. Резюме повинно бути акуратним. Вказуючи на свій професійний досвід, не перебільшуйте і не вихваляйтесь.

8. Резюме повинно бути зовнішньо привабливим. Використовуйте якісний папір, бажано білого або кремового кольору. Шрифт має легко читатися, його розмір встановлюйте в діапазоні від 12 до 14 одиниць.

9. Резюме повинно бути простим. Не захоплюйтесь графічними малюнками, віньєтками та іншими зображеннями. В жодному випадку не ускладнюйте текст абревіатурами, які, до речі, можуть бути невідомі роботодавцю.

10. Резюме повинно бути «живим». Використовуйте дієслова дії, характеризуючи свій досвід: «влаштував (-ла)», «організував (-ла)», «налагодив (-ла)» і т.п.

11. Резюме повинно бути коректним. Використовуйте короткі фрази  і не захоплюйтесь довгими словосполученнями. Використовуючи за необхідністю спеціальні технічні терміни, попіклуйтесь, щоб вони були зрозумілі не спеціалістам.

12. Резюме повинно бути граматично бездоганним. Не довіряйте комп’ютерному редактору. Обов’язково перечитайте його текст вголос після написання, щоб переконатися у відсутності помилок і двозначностей.

13. Резюме повинно бути читабельним. Пам’ятайте, що нерозбірливе резюме найчастіше залишається непрочитаним.

14. Резюме повинно бути офіційним. Не перенавантажуйте його даними особистого характеру, а саме: відомостями про родичів, Ваші вагу, ріст, здоров’я.

15. Резюме повинно бути закінченим. Роботодавці чудово розуміють, що якщо вони захочуть рекомендацій, то Ви їх надасте. Тому не пишіть у кінці резюме: «Рекомендації додаються».

Ви можете отримати кваліфіковану допомогу по складанню резюме, звернувшись до фахівців Черкаської обласної служби зайнятості