оп

«Професійне самовизначення – одне з найважливіших питань, з яким доводиться зустрітися кожному в житті. Сучасній молодій людині в період нових технологій та ринкових трансформацій непросто здійснити вибір професії. Саме тому фахівці Черкаського міського центру зайнятості у доступній формі, з використанням інтерактивних методів, допомагають підростаючому поколінню обирати майбутню професію. А спільна робота з соціальними партнерами, в напрямі профорієнтації молоді, створює простір, де можна привернути увагу до питань, з якими зустрічається молода людина на шляху до професійного становлення. Таким чином ми спільно намагаємося попередити складнощі на шляху самовизначення,і надати достатньо інформації для впевненої поведінки в майбутньому», - зазначила директор міського центру зайнятості Оксана Щербак.

З метою розширення уявлень про різні види професійної діяльності, визначення професійних інтересів дітей, попередження молодіжного безробіття протягом червня-липня поточного року для більше як 500 юних відпочивальників закладів оздоровлення та відпочинку фахівці Черкаського міського центру зайнятості організували різноманітні інтерактивні заходи.

В літніх профорієнтаційних розвагах брали участь діти віком від 8-ми до 18-ти років. До заходів були залучені представники управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації, управління патрульної поліції в області, обласний і міський центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також благодійна організація «Від серця до серця».

Зокрема, в дитячому таборі «Дахнівська Січ» для дітей було проведено інтерактивно-пізнавальну гру «Калейдоскоп професій» та комп’ютерне профорієнтаційне тестування з використанням методик – Клімова, Голанда та Socio. В ході заходу школярі дізналися про світ  та особливості різноманітних професій, ознайомилися з навчальними закладами Черкащини. Особливо захопливою і пізнавальною для дітей стала участь у грі-загадці «Вгадай: Хто я?» і «Намалюй професію». Під час гри діти демонстрували свою ерудицію та кмітливість. Найбільший інтерес викликали презентації професій «Програміст», «Робототехнік», «Рятувальник» та «Кухар».

Також цікава зустріч відбулася в багатопрофільному санаторії «Сосновий Бір», де розгорнувся справжній інтелектуальний батл між учасниками «Гри професій – брейн-ринг». Команди-учасниці від ведучої отримали по три конкурсні завдання, які виконували на час – «Покажи професію», «Відгадай професію», «Назви Хто я?». Юні відпочивальники з великим задоволенням продемонстрували свої акторські таланти, ерудицію, творчий потенціал, показали здатність і вміння працювати в команді, колективно мислити та знаходити спільне пріоритетне рішення. Профорієнтаційний батл між учасниками завершився перемогою дружби і приніс дітям нові знання про світ професій, позитивні враження та емоції.

Ще одним змістовним заходом був профорієнтаційний тренінг-гра на тему «Учасники ринку праці», який проходив на базі навчально-оздоровчого табору «Еврика» за участю обдарованих дітей-переможців різних етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт Малої Академії Наук. Фахівець з профорієнтації міського центру зайнятості Юлія Симошенко розповіла дітям під час інтерактиву про перспективи зайнятості молоді на ринку праці регіону та професії майбутнього. Всі бажаючі отримали індивідуальні консультації щодо вибору фаху та розвитку подальшої кар’єри.

В рамках Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, на базі наметового табору «Юний моряк» для учнів ДЮСШ «Вулкан», відбувся профорієнтаційний захід «Подорожуй  світом професій безпечно». Юні вулканівці проходили квест, що включав в себе маршрут локаціями, вирішували інтерактивні завдання, брали участь у вікторинах, проходили лабіринтами, фотографувалися у фотозонах. В ігровій формі молодь дізналася про шлях до професійного становлення і бар’єри, що можуть виникнути в процесі реалізації, проблеми, пов’язані з нелегальною трудовою міграцією, торгівлею людьми та отримала практичні поради необхідні для здійснення виваженого вибору майбутньої професії.

 

 

 

Черкаський МЦЗ