Часом буває так, що робота «не знаходиться», хоча всі поради прочитані, резюме написано правильно й до того ж активно оновлюється, є гарний досвід і відповідні компетенції. Чому ж потрібна вакансія не йде до рук?

Причина №1. «Тому що – не хочу»

З психологічної точки зору – це найпоширеніша причина, але саме її часто не усвідомлюють пошукачі. Вони розуміють, що їм потрібна робота, але, насправді, працювати не хочуть. І тоді виходить, що людина зовні активно шукає роботу, а внутрішньо усіма силами опирається. Кожного разу знаходиться причина, по якій конкретна вакансія не підходить.

Причина №2. «Я занадто сильно хочу знайти роботу»

Як би це не звучало, але надмірне бажання теж може заважати. Кандидат, який на все згоден і надто завзято рветься в бій, викликає підозру. Тому обов'язково відпочивайте від пошуку роботи, час від часу «відключайтеся» від теми, адже це дійсно нелегке заняття.

Причина №3. Небажання «вигідно продавати» себе

Чимало людей недооцінюють себе, а дехто просто лінується скласти хороше резюме, що відображає всі сильні сторони. «Мене і так візьмуть, якщо треба буде», «я все розповім на співбесіді», «вони і так повинні зрозуміти, наскільки я хороший» - все це не працює.

У цієї проблеми є й інша сторона: вміло описавши всі свої чесноти і отримавши запрошення на співбесіду, людина губиться і не може презентувати себе так само добре, як зазначено в резюме. Тут тільки один вихід – репетирувати вдома промову про себе і відпрацьовувати відповіді на стандартні запитання. Головне – захотіти красиво, в усіх сенсах цього слова, себе подати.

Причина №4. Надто багато вимог

Особливо часто необґрунтовані вимоги висувають випускники навчальних закладів та молоді спеціалісти без або з мінімальним досвідом роботи. Вони бажають заробітну плату, як у топ-менеджера, окремий кабінет і вільний графік.

Якщо ви висуваєте занадто високі вимоги, будьте готовими до того, що не отримаєте вигідної пропозиції і вам доведеться шукати роботу ще дуже довго. Так, якщо ви відмовляєтесь від роботи, тому що не влаштовує дрес-код компанії, ще раз і дуже гарно подумайте, чи справді це так критично, якщо все інше вам підходить?

Причина №5. Гра в одні ворота

Коли віддаєш – тоді й отримуєш. Коли робиш щось щиро, не заради галочки і не заради того, щоб сказати самому собі «я такий хороший», тоді повертається втричі. Далеко не всі вміють ділитися своїм талантом, вмінням, енергією, часом і увагою. Тому не зациклюйтесь на собі, не жалійтеся, що ви класні, а всі інші погані, адже не беруть вас на роботу.

Для роботодавця хороший кандидат – це не тільки висококваліфікований професіонал, а й відкрита людина, якій подобається те, що вона робить. Адже саме такого співробітника легше мотивувати, він зацікавлений у власному розвитку, оптиміст, а відтак принесе компанії більше користі.