У сучасному світі будь-який роботодавець підбирає в свою команду грамотних фахівців, професіоналів своєї справи, які мають чіткі цілі і прагнення розвиватися і вдосконалюватися, просуваючись вперед по кар'єрних сходах. Потрібно бути активним і сміливим, на це сьогодні звертають велику увагу. Це відповідальний крок у доросле життя і дуже важливо, щоб він був твердим і рішучим, а обрана вами професія приносила задоволення. Вибір цей буває часто дуже складним, оскільки багато в чому саме від нього залежить те, як буде складатися ваша подальша доля.

Якщо, перебравши всі ваші захоплення та хобі, ви прийшли до висновку, що вас найбільше тягне до природи, ви готові багато часу проводити на свіжому повітрі, займаючись вивченням навколишнього нас світу, то мені б хотілося трохи допомогти вам визначитися з прийняттям правильного рішення. Пропоную розглянути деякі можливі варіанти професій, які можливо припадуть вам до душі, якщо ви є любителем природи.

Біолог

Біолог - це фахівець, який займається вивченням усіх живих організмів на Землі. Ця спеціальність дуже обширна, тому найчастіше люди вибирають для себе тільки окремий напрямок, наприклад, займаються виключно вивченням рослин (ботанік) або тільки вивченням тварин (зоолог). Також існує спеціалізація, де проходить дослідження одноклітинних організмів - мікробіологія .

Як правило, такого роду робота проходить в спеціальних лабораторіях, де проводяться експерименти і наукові дослідження. Але також треба буде працювати і на відкритому повітрі, коли потрібно буде, припустимо, вивчати поведінку організмів в природних умовах проживання або збирати зразки будь-якої рослини для подальшого вивчення. Робота дуже цікава.

Еколог

Еколог займається перевіркою стану повітря, води, грунту. Він знає показники норми і в разі будь-якого забруднення першим це фіксує і починає розробляти план реабілітації. Ця професія життєво необхідна населенню, так як нам потрібно знати, яким повітрям ми дихаємо і яку воду п'ємо для нормальної життєдіяльності. В силу своєї роботи екологи більшу частину часу проводять на вулиці.

Географ

Ні, мова йде не про вчителя географії, як ви могли подумати. Професія географа тісно пов'язана з подорожами. На жаль, немає такої професії як мандрівник, це лише захоплення кожного, у кого є можливість відвідувати різні країни. Географ буває в місцях, де не ступала нога людини, відвідує найвіддаленіші ділянки планети і вивчає різні природні явища. Крім того, фахівці даного профілю прекрасно орієнтуються за картками і самі вміють їх складати.

Садівник

Мабуть, найбільш творча професія з усіх «природних». Вся робота завжди виконується на свіжому повітрі. Садівник вміє перетворити сад в щось неймовірно красиве. В його обов'язки входить безпосередній догляд за рослинами, він їх поливає, бореться з бур'янами, підстригає, створюючи красиві «зачіски» кущам і деревам. З професією садівника тісно пов'язана ще одна трудова діяльність - ландшафтний дизайнер. Він створює сад практично з «нуля», красиво висаджуючи рослини, споруджує цікаві композиції, вміло розміщуючи на території саду штучні водойми. Така професія ідеально підійде для людей з гарною фантазією і творчим потенціалом.

Овочівник

Овочівник знає про рослини все. Завдяки його знанням можна отримати багатий врожай. Такий фахівець може грамотно підготувати грунт до посіву, вибирає і садить добре насіння, піклується про своїх «підопічних», оберігаючи їх від шкідників. Після того, як урожай вирощений і зібраний, овочівник відправляє плоди за призначенням.

          Агроном

Робота агронома не обмежується одними овочами, як у городника. Хоча їх діяльність має загальний напрямок. Агроном ставить перед собою завдання отримати хороший урожай. Щоб домогтися цього, він вивчає різні фактори, які впливають на зростання тих чи інших культур. Далі агроном готує землю до посадки і стежить, щоб до рослин вчасно надходили добрива. Ще один важливий обов'язок агронома - організувати правильне зберігання врожаю після його збору. Практично вся основна діяльність цього професіонала проходить на відкритому повітрі в полях.

        Капітан корабля

У деяких вузах нашої країни, переважно в містах розташованих на берегах морів, можна отримати спеціальність судноводіння. Отримавши її, у вас є можливість стати капітаном корабля і здійснювати плавання в відкриті моря. Навіть з фільмів ми з вами знаємо, що будь-яка подорож по морях, це, перш за все, пригода, цікава і повна несподіванок.

Звичайно, відразу стати капітаном не вийде. До цього рівня, що називається, «потрібно дорости». Почати свій шлях потрібно з матроса, виконуючи важкі доручення в будь-яку погоду - і в шторм і в спекотну жару. Робота складна, але дуже цікава. Без сумніву можна сказати, що це професія для справжніх чоловіків.

Фермер

Фактично  це той же бізнесмен. Він знає основи підприємництва і заробляє гроші своєю працею, займаючись господарюванням. Зазвичай фермер орендує землю, або ж має свою, де облаштовує все так, як йому зручно. На цій землі він вирощує овочі та фрукти, розводить тварин і птахів. Його дохід залежить від кількості виготовленої і проданої продукції.

Геолог

Професія геолога має на увазі вивчення складу грунту і гірських порід. Фахівцям доводиться багато працювати в горах або під землею, це буває вкрай небезпечно. Геологи часто бувають в експедиціях, багато часу проводять на відкритому повітрі, потім займаються докладним вивченням отриманих даних в своїх лабораторіях.

Лісничий

Відразу хочемо відзначити, що не варто плутати лісничого з лісником. Це трохи різні професії. Лісник займається лише охороною лісу від незаконної вирубки, забруднення і пожеж. А ось лісничий контролює діяльність всього лісового господарства. Він стежить за посадкою нових дерев, і може створити навіть цілий гай прямо у відкритому полі. Таку професію можна отримати не скрізь, але все ж, при бажанні і любові до лісу, на неї можна відучитися.

Це далеко не весь список професій, які можна отримати в цьому напрямку. професій дуже багато , головне - знайти ту, яка припаде вам до душі. Прислухайтеся до свого серця, воно обов'язково підкаже вам правильний шлях, який з кожним вашим робочим днем ​​буде приносити радість, успіх і, звичайно, достаток. Вибір за тобою. І нехай він буде правильним.