Дегустатор – це робітник із сенсорного аналізу (дегустації) харчової продукції. Мета дегустатора полягає не лише в тому, щоб зробити пробу й дати оцінку тому або іншому напою, але й в оцінці напою в «ланцюжку» споживання.

Світ ароматів та смаків – неймовірно великий і дивний. Наші сенсорні органи дуже чутливі та можуть розрізнити аромат, джерело якого настільки мале, що навіть лабораторне устаткування ледь його знайде. Людські аналітичні здібності теж неймовірні: людина може розрізнити до 10000 запахів. Ці працівники намагаються позначити аромати та смаки на асоціативному рівні – щоразу в дегустаційних нотатках можна побачити як повсякденні, так і досить екзотичні визначення. Правила проведення дегустації досить жорсткі: сюди не допускаються сторонні, виключені різкі запахи. Сам дегустатор у день роботи не використовує парфумерію, не п'є кави, не їсть солодкого, гострого, солоного. За визначенням, він не повинен палити та вживати  міцні алкогольні напої.

Види діяльності дегустатора: участь у дегустаціях, дотримання встановлених правил дегустації підготовка й подання звітної експертної документації.

Місця роботи: сфера харчової промисловості, заклади громадського харчування,  підприємства з виготовлення алкогольних напоїв, дегустаційні заклади та ін.

Професійні навички: знання правил підготовки й проведення дегустацій; знання особливостей приготування продукції, що дегустується, бажане володіння іноземною мовою (перевага надається французькій і англійській).

Особистісні риси: розвинені смакові рецептори, зосередженість, проникливість, хороша пам'ять, жива уява.

Професію дегустатора, як правило, можна отримати на спеціальних курсах, так як у навчальних закладах подібної спеціальності немає. Однак бажаючі можуть вивчитися на інженера-технолога, а потім вибрати потрібну галузь.