Черкаський міський центр зайнятості приділяє значну увагу профорієнтаційній роботі з учнівською молоддю, в тому числі і дітьми з особливими потребами. Чим більше учні обізнані про світ професій, навчальні заклади регіону, в яких можна опанувати той чи інший фах, тим поміркованішим і свідомим буде їхній вибір.

З метою розширення можливостей вибору професійного шляху та адаптації дітей з особливими потребами у сучасному житті представники міського центру зайнятості долучилися до заходу, організованому працівниками Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, для випускників шкіл та їх батьків. Директор центру зайнятості Оксана Щербак ознайомила учнів із переліком питань, які допоможуть виявити власний професійний інтерес, правилами постановки і досягнення мети, інформацією про стан ринку праці на Черкащині та новими підходами в роботі служби зайнятості. Також молодь дізналася про запуск нової дистанційної Платформи з профорієнтації, роботу мобільного додатку Smartjob та освітні он-лайн платформи. Для випускників було проведено тестування за комп’ютерними методиками Клімова та "Socio".

Для вихованців комунального закладу «Черкаська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради», в яких є вади розумового та психічного розвитку, та їх батьків фахівці центру провели ряд інформаційних семінарів, на яких вчили молодь впевнено робити перші  кроки до самостійного професійного життя. Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних міського центру зайнятості Валентина Хамко розповіла про актуальні професії на ринку праці міста та можливості навчання дітей в реабілітаційних центрах. Особливе зацікавлення серед присутніх викликав перегляд профорієнтаційних відеороликів.

Учасники заходів окрім корисної інформації, позитивних емоцій та жвавого спілкування отримали різноманітні інформаційні буклети та листівки з описами професій. 

Черкаський МЦЗ