Здоровий спосіб життя сьогодні в моді. І якщо його дотримуватися, то слід робити це правильно - під наглядом лікарів, тому все більше людей приходять на прийом до дієтолога.

Ще зовсім недавно дієтологи займалися, в основному, підбором лікувального харчування для людей, які страждають різними захворюваннями, - правильна дієта може  сильно сповільнити розвиток хвороби, а в деяких випадках - навіть вилікувати. Сьогодні дієтологію розуміють ширше: мода на здоровий спосіб життя і бажання мати ідеальну фігуру приводить до дієтолога величезну кількість людей з єдиною метою - схуднути. І тут дієтологи незамінні: вони складуть оптимальний раціон і дадуть рекомендації, як знизити вагу без шкоди для здоров'я.

Але, при цьому, дипломованих лікарів-дієтологів на ринку праці лічені одиниці. Для того, щоб стати кваліфікованим лікарем-дієтологом, потрібно пройти довгий шлях. Спочатку отримати вищу освіту за фахом «Лікувальна справа» або «Педіатрія», потім закінчити ординатуру за спеціалізацією «Дієтологія».

Іноді в ролі дієтолога виступають лікарі інших медичних спеціальностей, найчастіше, гастроентерологи. Але більш кваліфіковано впоратися із завданням може лише лікар, який отримав спеціальну підготовку в області дієтології.

Дієтологи, які працюють в лікарнях або клініках, стежать за тим, щоб пацієнти дотримувалися дієти, необхідної при їх захворюванні. Звичайно, умов, щоб забезпечити індивідуальне харчування кожному, в наших клініках немає, всі хворі з однаковим діагнозом отримують стандартне меню. Контроль за харчоблоками, впровадження нових продуктів і зміна раціонів в залежності від нових розробок - ось основні обов'язки таких дієтологів.

Консультант у спеціалізованому центрі працює з пацієнтами індивідуально. Оцінює їх стан, проводить аналізи, дослідження, при необхідності направляє на консультації до інших лікарів. І тільки після всіх попередніх обстежень приступає до головного - складання раціону.

Щоб не помилитися у рекомендаціях, лікар повинен мати знання з різних галузей медицини: гастроентерології, ендокринології, кардіології, адже головний принцип дієтології, як і будь-якої іншої галузі медицини, - не нашкодь.