Сучасний світ диктує свої вимоги і з часом українці стають все більш мобільною нацією. Вони живуть і працюють не тільки в рідній Україні, а й у багатьох країнах світу. Однак, коли настає час йти на заслужений відпочинок, виникає безліч запитань: Як підрахувати свій стаж? Чи маю право на пенсію? Які зміни відбулись у пенсійному законодавстві? Чи враховуються в страховий стаж періоди роботи за кордоном? Хто призначатиме пенсію і за яким законом?

На ці та інші питання отримали відповіді 9 безробітних Ватутінської міської філії Черкаського обласного центру зайнятості, які стали учасниками групової консультації із залученням соціальних партнерів.

На захід запрошений представник Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області Олена Кодола.

«В умовах інтенсивного розвитку інформаційних технологій, ви можете скористатись електронними сервісами, які пропонує Пенсійний фонд України на своєму вебпорталі. Наприклад, отримати довідку з індивідуальними відомостями з Реєстру застрахованих осіб, переглянути наповнення «електронної трудової книжки», скористатись пенсійним калькулятором тощо. Тобто кожна застрахована особа може самостійно через мережу Інтернет перевірити подання роботодавцем звітності про її заробітну плату, зарахований страховий стаж та довідатись про сплату єдиного соціального внеску», - зазначила Олена Кодола.

Також фахівець ознайомила присутніх із можливістю укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування на певний строк, у випадку, коли не вистачає стажу для призначення пенсійного забезпечення.

Учасники заходу також отримали відповіді на запитання щодо підтвердження стажу, набутого на території інших країн.

«Працюйте легально! Так Ви зможете забезпечити своє майбутнє!» - підсумувала Олена Кодола.

Ватутінська міська філія ОЦЗ