Щороку вимоги роботодавців до нових співробітників змінюються, а найцікавіше те, що перевагу частіше надають «гнучким» навичкам (Soft skills). Тобто тим, що передбачають успішну соціалізацію та стануть у нагоді незалежно від сфери діяльності. «Гнучкі» навички – це насамперед комунікативність, уміння безперешкодно розвивати міжособистісні стосунки в колективі та з партнерами.

Під час пошуку роботи, фахівці служби зайнятості скеровують своїх клієнтів на постійний саморозвиток, навчання та надають допомогу в адаптації до сучасних вимог ринку праці.

Зокрема, для жінок, які опинилися без роботи досить важливо зберегти психологічне здоров’я та налаштуватися на можливі нові умови праці, адже наступне місце роботи вже не буде схожим на попереднє.

«Сьогодні важливим фактором в питанні працевлаштування є не документ про освіту, а вміння презентувати себе та свої вміння роботодавцю. Перемогу отримує той, хто впевнений в своїх силах і вміє якнайкраще проявити себе», - з таким меседжем звернулася до безробітних жінок фахівець з профорієнтації Черкаської районної філії обласного центру зайнятості Олена Сербіна, відкриваючи засідання жіночого клубу «Старт».

Заняття було присвячене підвищенню мотивації безробітних до пошуку роботи та навчанню ефективним методам самопрезентації.

На практиці жінки навчалися технологіям рекламування та продажу, а також як писати резюме та супровідний лист до нього. Учасниці в парах розіграли ситуації, що можуть виникнути в процесі співбесіди з роботодавцем, а потім разом з профконсультантом проаналізували відповіді та визначили найбільш ефективну стратегію поведінки для отримання бажаної посади.

Наприкінці тренінгу жінкам запропонували арт-терапевтичну вправу щодо визначення своїх сильних і слабких сторін та підвищення впевненості в собі.

На базі Канівської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості засідання клубу «Гармонія» об’єднало жінок не менш важливою темою стосовно розгляду складових гарного настрою, що впливають на формування самооцінки людини.

У ході тренінгових вправ учасниці вивчали шляхи побудови комунікації, а також проживали ситуації, в яких людині пропонувалося діяти відповідно до сталих стереотипів.

Обговорюючи можливості самореалізації та пошуку роботи, безробітні жінки зробили висновок, що така колегіальна робота сприяє подоланню особистісних психологічних бар'єрів, розширює професійний світогляд та збагачує знаннями щодо сучасних тенденцій ринку праці.

Черкаська районна та Канівська міськрайонна філії ОЦЗ