Економіст — це фахівець, який допомагає компанії або підприємству розставити пріоритети та цілі в роботі так, щоб прибуток був більшим, а витрати меншими.

Економіст — не топ-менеджер, але без нього ефективне управління було б неможливе. Він той, хто виконує всі розрахунки по оптимізації діяльності компанії, має передбачити наперед значення щодо тих чи інших показників, побачити динаміку розвитку підприємства, регіону, держави, застерегти керівника від неправильних дій.

Економіст знає усі сильні та слабкі сторони свого підприємства та може запропонувати найбільш ефективну стратегію його розвитку. Впали доходи? Економіст визначить, чому це сталося, знайде «проблемні» місця, запропонує оптимальне рішення.

У кожної компанії свої вимоги до економіста, пов’язані зі специфікою бізнесу. Але де б не працював економіст, він має бачити ситуацію в цілому і, з огляду на всі сторони діяльності компанії, знайти спосіб збільшення прибутку і зменшення витрат. Ну і всі економісти точно проводять кипу розрахунків, роблять гори звітів і рекомендацій для керівників компаній, підприємств або країни.

Хороший економіст повинен вміти збирати величезні обсяги інформації та працювати з ними. Він має постійно бути в курсі подій в економічному світі, мати міцні знання з економічних дисциплін, володіти макроекономічною теорією, знати особливості досліджуваної галузі, тенденції розвитку, показники прибутковості, вміти працювати з бухгалтерською та фінансовою звітністю, знати порядок складання рахунків, володіти аналітичним складом розуму, щоб проводити комплексний аналіз вигідності конкретних угод.

Для успішної кар’єри в галузі економіки фахівець повинен впевнено поводитися з ПК, вміти працювати в спеціалізованих програмах, знатися на бухгалтерському обліку та податковому законодавстві, великим плюсом є володіння англійською мовою.

Переваги  в роботі економіста

1.Різноманітність форм аналітичної діяльності: планування, розрахунки, аналіз.

2.Можливість працювати на різних підприємствах, в різних галузях, оскільки професія економіста досить універсальна.

3.Фінансова грамотність, притаманна економістам, допомагає правильно управляти особистими фінансами. І якщо ви вирішите відкривати власну справу, то зможете прорахувати всі ризики та вигоди.

4.Можливість наукової діяльності.

5.Хороші кар’єрні перспективи.

Існує думка про перенасиченість ринку економістами. Але водночас економісти затребувані скрізь, де потрібно планувати і розраховувати фінанси, де потрібно контролювати витрати коштів, аналізувати результати роботи підприємства.

Майбутні економісти можуть навчатися як в коледжі, так і в ВНЗ. Майже кожен університет в нашій країні готує і випускає дипломованих економістів.

Але для просування по кар’єрних сходах бажано закінчити магістратуру, а в ідеалі програму MBA, ну і наостанок — необхідно буде регулярно відвідувати семінари, тренінги та курси підвищення кваліфікації.